Волт Келлі

Волт Келлі (нар. 25 серпня 1913(19130825) 18 жовтня 1973) — американський художник коміксів та карикатурист, найбільш відомий як автор політико-сатиричного газетного коміксу Пого в жанрі філософсько-політичної сатири.

Волт Келлі
Народження 25 серпня 1913(1913-08-25)[1][2][…]
Філадельфія, Пенсільванія, США[3][4]
Смерть 18 жовтня 1973(1973-10-18)[1][2][…] (60 років)
  Лос-Анджелес, Каліфорнія, США[3]
Поховання Цвинтар Еверґрінd[5]
Країна  США[4]
Навчання Ліга студентів-художників Нью-Йорка[6] і Warren Harding High Schoold
Діяльність художник коміксів, character animator, репортер, журналіст, сценарист коміксів
Працівник Walt Disney Studios[7][8]
Твори Pogod[9]
Нагороди

Will Eisner Hall of Famed (1995)

премія «Інкпот» (1989)

National Cartoonists Society Division Awardsd (1972)

Reuben Awardd (1951)

Museum of Cartoon Art Hall of Famed

Jack Kirby Hall of Famed (1992)


Юність

Волт Келлі народився в ірландсько-американській сім'ї в Філадельфії, штат Пенсільванія. Коли йому було два роки, сім'я переїхала в Бріджпорт, штат Конектикут. Після закінчення середньої школи у 1930 році Келлі працював на випадкових роботах, доки не влаштувався ведучим колонки кримінальних новин в газеті Bridgeport Post. Паралельно з роботою журналіста створив серію ілюстрацій за біографією уродженця Бріджпорту Тейлора Барнума. Тоді ж Волт Келлі подружився з художниками Мітоном Каніфф та Елем Кеппом.

Робота на студії Діснея

У 1935 році він переїхав у Південну Каліфорнію та влаштувався на роботу у Walt Disney Studios художником з розкадрування. У 1939 році перейшов у відділ анімації. Келлі працював на студії Діснея до 1941 року та брав участь в створенні багатьох мультфільмів студії того часу («Білосніжка та сім гномів», «Дамбо», Фантазія та інші). Він покинув Діснея у 1941 році під час страйку художників-мультиплікаторів, не бажаючи підтримувати ту чи іншу сторону конфлікту.

Комікси Делл

У 1940-і роки Келлі працював художником у видавництві коміксів Dell Comics. Початковою роботою Волта Келлі була серія коміксів за мотивами казок та дитячих лічилок, пов'язаних зі святкуванням Різдва та Великодня. До того ж Волт був не тільки художником, але і нерідко сценаристом своїх мальованих історій. Також Волт створив серію коміксів за мотивами гумористичних короткометражних фільмів «Пострелята». В той же період художник створив декілька коміксів, присвячених не дуже відомим за межами США дитячим персонажам — таким, наприклад, як Тряпічна Енні. Він оформлював обкладинки дитячих книг, журналів.

Стан здоров'я не дозволяв Волту Келлі служити в армії. Декілька разів його залучали для ілюстрування інструкцій армійського журналу Foreign Language Unit. У 1943 році художник придумав свого найбільш відомого персонажа — опосума Пого, комікси за участі якого вперше з'явилися в Animal Comics видавництва Dell.

Пого

Після Другої світової війни він деякий час малював політичні карикатури для ряда газет, зокрема, у 1948—1949 роках працював в газеті New Star, яка недовго існувала, де 4 жовтня 1948 року вийшла перша окрема історія про Пого його авторства. У травні 1949 року, через чотири місяці після припинення існування газети, він придбав авторські права на своїх персонажів, що не було поширене в той час, і протягом 26 років придумував нові історії про Пого, направляв їх в різноманітні газети (спочатку в New York Post), які з огляду на величезну популярність комікса охоче їх купували.

Творчий спадок

В останні роки життя тяжко хворів діабетом, переніс ампутацію ноги. Волт Келлі вважається одним з найбільших американських художників коміксів та карикатуристів XX століття. З 1954 по 1956 рік він був головою Національного товариства карикатуристів, також був першим художником коміксів, чиї роботи були включені у склад Бібліотеки Конгресу США. У 1951 та 1972 роках отримував премії від Національного товариства карикатуристів. Відомий також його конфлікт із сенатором-антикомуністом Джозефом Маккарті, який в його коміксі був сатирично зображений у вигляді персонажа Дж. Маларкі (англ. Simple J. Malarkey), антропоморфної рисі з дробовиком, схибленій на знищенні комуністів.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.