Військовий резерв України

Військовий резерв — компонент у Збройних силах України або інших військових формуваннях, що складається з резервістів і є запасом людських ресурсів. На особливий період до складу військового резерву, в обов'язковому порядку, зараховують усіх військовослужбовців звільнених зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації.[2] До військових звань резервістів додається слово «резерву».

Військовий резерв
Емблема військового резерву
Засновано 1 лютого 2007[1]
Країна  Україна
Належність  Збройні сили
Чисельність ОР1: 178.000
ОР2: 30.000
Вебсайт www.mil.gov.ua/rezervist/

Чинна, на початок 2017 року, структура військового резерву затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 року № 607 «Про затвердження структури військового резерву людських ресурсів» (початково містила окремі категорії територіально резерву (оперативний) та резерву посилення, у редакції від 05.08.2016 резерв посилення було об'єднано з територіальним у категорію «мобілізаційний резерв»). Видана на заміну постанови КМУ від 18 жовтня 2006 року № 1426, яка передбачала наявність двох видів резерву — активного та допоміжного.

Структура

Оперативний резерв
  • Оперативний резерв І черги — резерв органів управління, військових частин, підрозділів ЗСУ, інших військових формувань (правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку), що включає резервістів та військовозобов'язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції), призначених для комплектування збройних сил та інших військових формувань, які прибувають для виконання обов'язків служби за викликом їх командирів (начальників) як в мирний час, так і в особливий період
  • Оперативний резерв ІІ черги — включає резервістів та військовозобов'язаних, призначених для комплектування військових частин збройних сил, які формуються в особливий період (стратегічних резервів), нових формувань інших військових формувань, посад командного складу та тих, що визначають боєздатність військових частин, підрозділів територіальної оборони, які призиваються в особливий період військовими комісаріатами, Центральним управлінням або регіональними органами Служби безпеки.
Мобілізаційний резерв
  • Мобілізаційний резерв — включає військовозобов'язаних, які призначені для комплектування військових частин, підрозділів територіальної оборони (посади, які не визначають боєздатність), а також військовозобов'язаних, які можуть бути залучені для комплектування навчальних центрів з метою поповнення некомплекту в особовому складі військових частин збройних сил, інших військових формувань, після відповідної підготовки (отримання відповідної військово-облікової спеціальності).
Громадський резерв
  • Громадський резерв — включає громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування збройних сил та інших військових формувань в особливий період.

Чисельність

2018 (листопад)
  • ОР1: 178.000[3]
  • ОР2: 30.000
2018 (березень)
  • ОР1: 120.000[4]
  • ОР2: 30.000[4]
2017

Облік

Військовий резерв людських ресурсів відповідно до військового обліку поділяється за:

  • категоріями запасу;
  • розрядами за віком військовозобов'язаних;
  • військово-обліковою спеціальністю;
  • ступенем придатності до проходження військової служби;
  • місцем перебування на військовому обліку;
  • досвідом проходження військової служби.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.