Віллі Пол

Вілсон Абубакар Радідо — кенійський композитор та автор пісень з Найробі. Він є головним виконавчим директором та засновником міжнародних розваг Сальдідо.[2] Пол був названий композитором-чоловіком року на премії Нагороди Groove[3] 2013 разом зі своєю наставницею Глорією Муліро, яка отримала нагороду композитора року[4]. Деякі з його відомих синглів принесли йому широке визнання та гастрольний тур по США.[5]

Віллі Пол
Основна інформація
Дата народження 4 лютого 1993(1993-02-04)[1] (28 років)
Місце народження Матаре, Кенія[1]
Роки активності 2010 — тепер. час
Громадянство Кенія
Професії співак

Він вперше здобув визнання після запису пісні «Sitolia» з Муліро[6], яка була об'єктом суперечки після кількох тверджень Віллі про те, що він не багато заробляє на пісні, тому що Муліро нібито володіє ексклюзивними авторськими правами на пісню[7]. Вони згладили свої розбіжності і записали ще одну хіт-пісню, «Kitanzi».[8] У 2012 році він був номінований на звання «Музичний артист року» в музичній премії «Kisima Music Awards».

Раннє життя

Вільсон Шиквекве Радідо народився в містера та місіс Полі Радідо у вересні 1993 року в нетрях Матаре. Його батько, який походив з Уганди, був столяром, а його дружина, переселенка з Танзанії, була перукарем до 2011 року, коли хронічна хвороба обмежила її можливості рухатися. Пол кинув школу в 2011 році через фінансові обмеження внаслідок смерті батька. Він взяв роботу в Хуакалі, щоб отримати дохід для підтримки своєї матері та трьох братів і сестер.

Робота та музика

Першим його хітом став «Рабука». Його головний прорив стався в 2010 році. Пізніше він співав автором свого першого синглу «Сітолія» з Муліро, який був відображенням його життєвої історії, змальовуючи його боротьбу і даючи собі нову надію, що Бог привів його до уваги. Перший його альбом «Ніколи не знаєш» вийшов 5 грудня 2013 року на церемонії в KICC, яку озвучили тато Оуен, Бен Гітхей, Глорія Муліро, ДК Квіні Біт, Бен Багаті, Багаті, Люди Божих (MOG), розмір 8, містер Сід, Shiru Wa GP, Betty Bayo, Danny Gift, DJ Sadic та DJ Mo. До альбому входили «Ніколи не знаєш», «Лала Салама», «Мпензі» та «Кітанзі».

Пол оголосив, що відвідає США, щоб виступати в церквах у 12 штатах. Тур був організований «Talanta Awards» і мав розпочатися 8 березня і тривати по квітень 2014 року. Однак тур розпочався 10 березня в Сакраменто, Каліфорнія. Він виступав разом із артисткою Поллі Одотте у церкві «Дім Слави». Потім він попрямував до Євангельської церкви Нейма в Далласі, штат Техас, і 15 березня виступив у Сент-Луїзіані, штат Міссурі. 29–30 березня Віллі служив перед аудиторією у громаді церкви Неема в Оверленд-Парку, штат Канзас. Він завершив свою подорож 27 квітня в Лас-Вегасі, штат Невада.[9] Пол наштовхнувся на полеміку після того, як його суперник-музикант з євангельської індустрії Багаті звинуватив його в крадіжці пісні. Вболівальники Багаті подали Полу жорстку критику щодо соціальних медіа. Це закінчилося під час проведення десятих щорічних номінацій Groove Awards у середу, 22 квітня 2015 року, на майданчику дендропарку Найробі. Їх попросили примиритися і незабаром вони знайшли спільну мову[10].

Пол переміг Багаті із гуртом Size 8 та своєю піснею «Там Там», і зумів отримати 2 нагороди Mdundo; Найпопулярніший артист Євангелія та найпопулярніший чоловічий сингл. Він отримав премію на пісню «Там Там» Співпрацюючи з гуртом Size 8 в 2014 році отримав чотири номінації — «Колабо року», «Відео року», «Пісня року» та «Музичний артист року».

В рамках десятих щорічних нагород Groove в суботу, 6 червня 2015 року, Віллі Пол повернувся додому без нагороди, програвши Багаті, який виграв чотири нагороди.

Він співпрацював з одним з найкращих хіп-хоп-виконавців Африки Халіграфом Джонсом на «Bora uhai». Після твору «Я роблю» з Ален, вони одружилися.

Особливості

Незважаючи на постійну критику, із звинуваченням у секуляризмі, що виникає з різних кварталів, пісні Віллі Пола продовжують грати, головним чином через те, що він звертається до молодіжної і юнацької фан-бази.[11] «Джиджі Джіджі» зайняв перше місце у всіх головних хіт-парадах Кенії, включаючи Mdundo Weekly Top 100, Top 40 Singles Chart та Local Top 20 Hits на Music Charts Ke.

Філантропія

Віллі Пол створив у Кенії фонд для допомоги нужденним людям у цьому районі. Він допомагав дітям отримати доступ до базової освіти та охорони здоров'я.[12]

Дискографія

Рік Назва
2019 mmmh" ft Rayvanny
«Hallelujah» ft Nandy
2018 Valary tribute song
Kanungo
Sikireti ft Ce'cile
Nisamehe
Bora Uhai
«Imani»
Njiwa
2012 Sitolia
Mpenzi
2013 You Never Know
Lala Salama
Missi
2014 Kitanzi
Tam Tam
Mamangu
2015 Vigelegele
Mapenzi
2016 «Take it Slow»
«Fanya»
«Tiga wana»
2017 I do ft Alaine

Посилання

  1. Freebase Data DumpsGoogle.
  2. App, Daily Nation. Willy Paul: This too will pass. mobile.nation.co.ke (англ.). Процитовано 27 грудня 2019.
  3. Groove Awards (амер.). Процитовано 27 грудня 2019.
  4. Digital, The Standard. Gloria Muliro And Willy Paul Scoop The Coveted Award. Standard Digital News. Процитовано 27 грудня 2019.
  5. Willy Paul to tour the USA. Nairobi News (амер.). Процитовано 27 грудня 2019.
  6. Muendo, Stevens. Beef erupts over 'Sitolia' single. The Standard. Процитовано 27 грудня 2019.
  7. Muendo, Stevens. Beef erupts over 'Sitolia' single. The Standard. Процитовано 1 січня 2020.
  8. Gloria Muliro and Willy Paul new track Kitanzi finally out! - News | Mdundo.com. mdundo.com (англ.). Процитовано 27 грудня 2019.
  9. Willy Paul to tour the USA. Nairobi News (амер.). Процитовано 1 січня 2020.
  10. EXCLUSIVE: The Complete Winners List, Mdundo Awards 2015 - News | Mdundo.com. mdundo.com (англ.). Процитовано 1 січня 2020.
  11. Ringtone: 'Jigi Jigi is the Worst Song I Have Heard From Willy Paul". Nairobi Wire (амер.). 21 вересня 2017. Процитовано 1 січня 2020.
  12. maina, ndegwa (20 червня 2014). People's Favorite Willy Paul Gives Back to Society (PHOTOS). Nairobi Wire (амер.). Процитовано 1 січня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.