Віола да гамба

Віола да гамба (італ. viola da gamba ножна віола), або просто віола — це старовинний струнний смичковий музичний інструмент, близький за розміром і діапазоном до сучасної віолончелі. На віолі да гамба грали сидячи, тримаючи інструмент між ніг або поклавши боком на стегно — звідси назва. Віола — це також загальна назва струнних смичкових інструментів, поширених у середні віки в романських країнах.

Віола да гамба
Віола да гамба
Віола да гамба
Класифікація струнний музичний інструмент, смичковий музичний інструмент, хордофон
Подібні інструменти
Виробники Український майстер музичних інструментів Степан Тихоненко з 90-х років XX століття виготовляє віоли да гамба різних моделей: від п'ятиструнних 15-го ст. до барокових.На його інструментах грають музиканти в Україні, Російській федерації, Німеччині, Австрії, Швейцарії.
Віоліст Жан Батист Форкре зі своїм інструментом

Для віоли було написано багато творів найвизначніших авторів середини XVIII ст. Проте вже в кінці століття ці партії виконувалися на віолончелі. Ґете назвав Карла Фрідріха Абеля останнім віртуозом гри на віолі да гамба. На початку XX століття виконавці-автентисти відродили віолу да гамба: першим гамбістом нового часу став Крістіан Деберайнер, який дебютував на цьому інструменті 1905 року виконанням сонати Абеля.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.