В'язання гачком

В'язання гачком (англійська вимова: [krˈʃ];[1] фр.: [kʁɔʃɛ][2]) — процес створення текстилю, використовуючи гачок для в'язання, щоб з'єднати петлі пряжі, нитки або нитки з інших матеріалів[3]. Гачки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як метал, дерево, бамбук або пластик. Ключова відмінність між в'язанням гачком і в'язанням, крім матеріалу, що використовуються для їх виготовлення, полягає в тому, що кожен стібок в'язання гачком завершується до початку наступного, і спиця тримає багато стібків одночасно. Деякі варіанти форми в'язання гачком, такі як туніське в'язання гачком і мереживо, не дозволяють одночасно тримати відкритими кілька швів.

Опис

В'язана декоративна серветка

В'язання гачком підрозділяється на такі види: просто в'язання з підтримкою короткого гачка, туніське в'язання довгим крючком, вилочне, із застосуванням гачка і спеціальної вилки (шалевої скоби), гіпюр або ірландське (брюссельське) мережево, де окремі мотиви, зв'язані гачком, з'єднуються у єдиний виріб.

Існує два способи в'язання: плоске і кругове. У простому в'язанні крючком при плоскому в'язанні можливо створити переміщення вперше і назад (з поворотом у кожного косатого ряду і вив'язуванням петель повороту) — при такому в'язанні, що міститься у вивиорітному боці, або лише вперше, з обривом і за зміцненням у своєму бажаному ряду. У круговому в'язанні виробів в'яжеться або циліндрична форма (без шва), або кругова.

При в'язанні гачком робочу нитку притримують більшим і вказівним пальцями лівої руки. Гачок тримають правою рукою великим і вказівним пальцями з опорою на третій палець. Нитку накидають на гачок, простромлений у вільну петлю і витягають крізь неї.

Примітки

  1. crochet. Dictionary.reference.com. Процитовано 28 квітня 2012.
  2. crochet. Wordreference.com. Процитовано 28 квітня 2012.
  3. Crochet. The Free Dictionary By Farlex. Процитовано 23 травня 2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.