ГЕС Боллен

ГЕС Боллен (фр. Barrage de Donzère-Mondragon) та (фр. centrale de Bollène) – гідроелектростанція на південному сході Франції. Входить до складу каскаду на річці Рона, знаходячись між ГЕС Шатонеф-дю-Рон (вище по течії) та Кадерусс.

ГЕС Боллен
44°18′13″ пн. ш. 4°44′33″ сх. д.
Країна  Франція
Адмінодиниця Боллен[1]
Стан діюча
Річка Рона
Каскад каскад на Роні
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1952
Основні характеристики
Установлена потужність 348  МВт
Середнє річне виробництво 2032  млн кВт·год
Тип ГЕС дериваційна, руслова
Розрахований напір 22,5  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Каплан
Кількість та марка турбін 6
Кількість та марка гідрогенераторів 6
Основні споруди
Тип греблі водопропускна
Власник CNR
ідентифікатори і посилання
ГЕС Боллен
Мапа
 ГЕС Боллен у Вікісховищі

Станція Боллен є частиною більшого гідротехнічного проекту – каналу Донзер — Мондрагон. В його межах Рону перекрили греблею Донзер висотою 19,5 метрів та довжиною 250 метрів,[2] яка складається із шести водопропускних шлюзів. Ця споруда спрямовує воду до каналу, що тягнеться кілька десятків кілометрів по лівобережжю річки. Через 17 км від його початку розташований машинний зал руслового типу станції Боллен, а ліворуч від нього облаштований судноплавний шлюз.

Зал обладнаний шістьма турбінами типу Каплан загальною потужністю 348 МВт. Станція працює при напорі у 22,5 метра, що є найбільшим показником для всіх французьких ГЕС ронського каскаду за виключенням Женісья (яка побудована у вузькій ущелині на несудноплавній ділянці). Зазначені характеристики дозволяють ГЕС Боллен виробляти понад 2 млрд кВт-год електроенергії на рік, що перевищує показник інших станцій каскаду (включаючи Женісья – за рахунок великої водності Рони на нижній ділянці).[3]

Примітки

  1. base Mériméeministère de la Culture, 1978.
  2. Réservoirs, Comité Français des Barrages et. Auvergne-Rhône-Alpes. www.barrages-cfbr.eu (фр.). Процитовано 22 серпня 2017.
  3. Hydrelect - Le Rhône - Les centrales. www.hydrelect.info. Процитовано 22 серпня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.