ГЕС Гангувал

ГЕС Гангувал – гідроелектростанція на північному заході Індії у штаті Пенджаб. Знаходячись між ГЕС Бхакра та ГЕС Котла, входить до складу каскаду на річці Сатледж, найбільшому лівому допливі Інду.

ГЕС Гангувал
31°16′ пн. ш. 76°29′ сх. д.
Країна  Індія
Адмінодиниця Rupnagar districtd
Стан діюча
Річка Сатледж
Каскад каскад на Сатледжі
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 19541962
Основні характеристики
Установлена потужність 77,7  МВт
Тип ГЕС дериваційна
Розрахований напір 27  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Каплан
Кількість та марка турбін 1 Hitachi + 2 Westinghouse
Витрата через турбіни 1х113 + 2х94  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 1 Hitachi + 2 Westinghouse
Потужність гідроагрегатів 1х29,3 + 2х24,2  МВт
Основні споруди
Тип греблі бетонна гравітаційна (Нангал)
Висота греблі 29 (Нангал)  м
Довжина греблі 305 (Нангал)  м
Власник Bhakra Beas Management Board
Оператор Bhakra Beas Management Boardd
ідентифікатори і посилання
ГЕС Гангувал
Мапа

Станція Гангувал є однією з двох, котрі споруджені на каналі Нангал, який бере початок від однойменної греблі. Ця бетонна гравітаційна споруда висотою 29 метрів та довжиною 305 метрів перекрила річку по її виходу на рівнину, за дванадцять кілометрів нижче від греблі Бхакра, та утворила водосховище з об’ємом 19,7 млн м3 (корисний об’єм 14,8 млн м3).[1] Звідси вода спрямовується у прокладений по  лівобережжю протяжний канал іригаційного призначення, перші три десятки кілометрів якого також створюють умови для виробництва електроенергії.

За понад вісімнадцять кілометрів від початку канал перекриває водозабірна споруда, від якої ресурс подається до машинного залу. Ліворуч від нього створена обвідна ділянка каналу довжиною біля 0,5 км, облаштований у якій шлюз дозволяє за необхідності скидати воду в обхід станції Гангувал.

Основне обладнання становлять три турбіни типу Каплан – одна потужністю 29,3 МВт та дві по 24,2 МВт, які працюють при напорі у 27 (за нішими даними - 28) метрів.

Відпрацьована вода прямує далі по каналу до станції Котла.

Можливо відзначити, що через два десятки років після спорудження гідроелектростанцій на каналі Нангал ця схема була продубльована паралельним каналом Анадпур-Сахіб. Відповідно, поряд зі станцією Котла працює машинний зал Анадпур-Сахіб I.[2][3]

Примітки

  1. NATIONAL REGISTER OF LARGE DAMS. Архів оригіналу за 19 липня 2018.
  2. Ganguwal Power House PH01056 -. webcache.googleusercontent.com. Процитовано 10 червня 2019.[недоступне посилання з вересня 2019]
  3. Ganguwal and Kotla Hydroelectric Power Plants India - GEO. globalenergyobservatory.org. Процитовано 10 червня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.