ГЕС Мукеріан III

ГЕС Мукеріан III – гідроелектростанція на північному заході Індії у штаті Пенджаб. Знаходячись між ГЕС Мукеріан II (45 МВт) та ГЕС Мукеріан IV, входить до складу каскаду на річці Біас, яка впадає праворуч до Сатледжу (найбільший лівий доплив Інду).

ГЕС Мукеріан III
31°57′ пн. ш. 75°42′ сх. д.
Країна  Індія
Адмінодиниця Hoshiarpur Districtd
Стан діюча
Річка Біас
Каскад каскад на Біасі
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1989
Основні характеристики
Установлена потужність 58,5  МВт
Середнє річне виробництво 332  млн кВт·год
Тип ГЕС дериваційна
Розрахований напір 22  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Каплан
Кількість та марка турбін 3 BHEL
Кількість та марка гідрогенераторів 3 BHEL
Потужність гідроагрегатів 3х19,5  МВт
Власник Punjab State Electricity Board
Оператор Punjab State Power Corporationd
ідентифікатори і посилання
ГЕС Мукеріан III
Мапа

Станція Мукеріан III є однією з п’яти, котрі споруджені на каналі Мукеріан, який бере початок від греблі Шах-Нехар. Ця бетонна споруда довжиною 562 метра перекрила річку по її виходу на рівнину, за п’ять кілометрів нижче від греблі Понг, та утворила невелике сховище з об’ємом 4,2 млн м3. Звідси вода спрямовується у прокладену по  лівобережжю дериваційну трасу довжиною майже чотири десятки кілометрів.

За три кілометри після станції Мукеріан II канал перекриває чергова водозабірна споруда, від якої ресурс подається до машинного залу. Праворуч від нього створена обвідна ділнка каналу довжиною біля 0,5 км, облаштований у якій шлюз дозволяє за необхідності скидати воду в обхід станції Мукеріан ІІІ.

Основне обладнання становлять три турбіни типу Каплан потужністю по 19,5 МВт, які працюють при напорі у 22 метра та забезпечують виробництво 332 млн кВт-год електроенергії на рік.

Відпрацьована вода прямує далі по каналу до станції Мукеріан IV.[1][2]

Примітки

  1. Mukerian Hydel Project Stage – I – PSPCL (амер.). Процитовано 9 червня 2019.
  2. Shahnahar Barrage B00706 -. webcache.googleusercontent.com. Процитовано 9 червня 2019.[недоступне посилання з вересня 2019]
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.