ГЕС Gariep

ГЕС Gariep – гідроелектростанція в центральній частині Південно-Африканської Республіки. Знаходячись перед ГЕС Vanderkloof, становить верхній ступінь в каскаді на річці Оранжевій. Станом на середину 2010-х найпотужніша ГЕС в країні (без урахування гідроакумулюючих станцій).

ГЕС Gariep
30°37′22″ пд. ш. 25°30′23″ сх. д.
Країна ПАР
Стан діюча
Річка Оранжева
Каскад каскад на Оранжевій
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 19711976
Основні характеристики
Установлена потужність 360  МВт
Середнє річне виробництво 889  млн кВт·год
Тип ГЕС пригреблева
Розрахований напір 55  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Френсіс
Кількість та марка турбін 4 Fuji
Витрата через турбіни 880  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 4 Toshiba Umbrella
Потужність гідроагрегатів 4х90  МВт
Основні споруди
Тип греблі бетонна гравітаційна та аркова
Висота греблі 90,5  м
Довжина греблі 914  м
Власник Eskom
Оператор Eskomd
ідентифікатори і посилання
GeoNames 996961
ГЕС Gariep
Мапа
 ГЕС Gariep у Вікісховищі

В межах проекту річку перекрили бетонною комбінованою греблею. Оскільки в обраному для будівництва місці долина Оранжевої була занадто широкою для використання чисто аркової споруди, з обох боків від неї звели гравітаційні ділянки, котрі слугують упором для арки. Гребля має висоту 90,5 метра, довжину 914 метрів та потребувала 1,7 млн м3 матеріалу. Вона утворила найбільше у ПАР водосховище з площею поверхні 370 км2 та об’ємом 5,5 млрд м3.

Розташований на лівому березі у 300 метрах від греблі машинний зал в 1971 році обладнали двома турбінами типу Френсіс потужністю по 90 МВт, а в 1976-му їх доповнили ще двома такими ж гідроагрегатами. Це обладнання працює при напорі у 55 метрів та забезпечує середньорічне виробництво на рівні біля 0,9 млрд кВт-год.

Окрім виробництва електроенергії комплекс Gariep виконує функцію іригації в долині Оранжевої, а також використовується для перекидання води на північ (до сточища Ваалю) та на південь (у долини річок, що течуть в меридіональному напрямку та впадають в океан на південному краю африканського континенту). У останньому випадку ресурс спочатку потрапляє до Великої рибної річки по тунелю довжиною 82 км, а потім із неї до сточища Sundays.[1][2]

Особливістю агрегатів станції є те, що вони можуть працювати у ролі синхронного конденсатора (компенсатора), допомагаючи забезпечити стабільну роботу енергосистеми.[3]

Примітки

  1. Gariep Dam. webcache.googleusercontent.com. Процитовано 11 лютого 2018.
  2. Gariep Hydroelectric Power Station South Africa - GEO. globalenergyobservatory.org (англ.). Процитовано 11 лютого 2018.
  3. Gariep Hydroelectric power station. www.eskom.co.za (en-us). Процитовано 11 лютого 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.