ГЕС Verbois

ГЕС Verbois (фр. Barrage de Verbois) гідроелектростанція на південному заході Швейцарії. Входить до складу каскаду на Роні, знаходячись між станціями Seujet (в межах Женеви на виході з Женевського озера, в 1990-х роках замінила ГЕС Coulouvrenière) та Шансі-Пуні. Після введення ГЕС Verbois в експлуатацію демобілізували ГЕС Chevres, яка розташовувалась вище від неї.

ГЕС Verbois
Гребля Verbois
46°11′34″ пн. ш. 6°01′42″ сх. д.
Країна  Швейцарія
Адмінодиниця Aire-la-Villed
Russind
Женева
Стан діюча
Річка Рона
Каскад каскад на Роні
Початок будівництва 1938
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1944
Основні характеристики
Установлена потужність 98  МВт
Середнє річне виробництво 466  млн кВт·год
Тип ГЕС руслова
Розрахований напір 21,6  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Каплан
Кількість та марка турбін 4
Витрата через турбіни 321  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 4
Основні споруди
Тип греблі гравітаційна бетонна
Висота греблі 34  м
Довжина греблі 410  м
Власник Services Industriels de Genèved
ідентифікатори і посилання
ГЕС Verbois
Мапа
 ГЕС Verbois у Вікісховищі

Під час спорудження станції Рону перекрили гравітаційною греблею висотою 34 метри, яка складається з чотирьох водопропускних шлюзів та машинного залу. Для перекриття всієї долини гребля виступає в обидва боки від русла на 135 та 90 метрів, так що її загальна довжина становить 410 метрів. За первісним проектом зазначені бічні частини передбачалось виконати у вигляді насипної греблі, проте під час будівництва, яке припало на Другу Світову війну, під впливом авіаударів союзників по німецьких гідроспорудах вирішили використати більш стійкі бетонні конструкції. В підсумку спорудження греблі потребувало 131 тис. м3 матеріалу. Вона утворила водосховище із площею поверхні 1,3 км2 та об'ємом 13,8 млн м3.

Машинний зал станції обладнаний чотирма турбінами типу Каплан загальною потужністю 98 МВт, які при напорі в 21,6 метра забезпечують виробництво 466 млн кВт-год на рік.

Видача продукції відбувається по ЛЕП, що працює під напругою 125 кВ.[1]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.