Габродолерит
Габродолерит (застаріла назва габро-діабаз) — повнокристалічна дрібнозерниста вулканічна гірська порода, хімічно і за мінеральним складом близька до базальту.
![](../I/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%BA_%D0%B3%D0%B0%D0%B1%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0.jpg.webp)
![](../I/Au-Dag.png.webp)
Загальна характеристика
Габродолерит характеризується порівняно малим вмістом кремнезему (45-52 %). Забарвлення долериту темно-сіре або зеленувато-чорне. Структура діабазова (офітова); утворена безладно розташованими витягнутими кристалами плагіоклаз а, проміжки між якими заповнені авгітом. Добре акумулює, а потім віддає тепло, найдовше відомих порід не втрачає художніх властивостей і якості полірування.
Габродолерит використовується для виробництва блочного дорожнього каменю (бруківка бруківка, бордюри, для виробництва ритуальних виробів, в машинобудуванні, а також в будівництві як цокольний камінь, частково йде на бут і щебінь, використовується як камінь для печей-кам'янок в лазнях і саунах.
Блоки з габродолериту і вироби з нього за всіма параметрами відповідають вимогам до порід для виробництва облицювальних, архітектурно-будівельних, меморіальних та інших виробів.
Всього в світі існує три район а видобутку блочного габродолериту:
- Австралійський габро-діабаз .
- Кримський габро-діабаз.
- Карельський габро-діабаз.
Фізико-механічні властивості габбродолерітов Карелії
- Густина — 3,07 г / см 3
- Водопоглинання — 0,1 %
- Морозостійкість — 300 циклів
- Стираність — 0,07 г / см 2
- Радіоактивність — до 74 беккерелів / кг
Примітки
Посилання
- Габбро-диабаз // Геологический словарь: в 2-х томах. — М.: Недра. — 1978.