Габродолерит

Габродолерит (застаріла назва габро-діабаз) — повнокристалічна дрібнозерниста вулканічна гірська порода, хімічно і за мінеральним складом близька до базальту.

Блок габродіабазу (габродолериту).
Ведмідь-гора (Крим, Україна). Складена габродолеритом.

Загальна характеристика

Габродолерит характеризується порівняно малим вмістом кремнезему (45-52 %). Забарвлення долериту темно-сіре або зеленувато-чорне. Структура діабазова (офітова); утворена безладно розташованими витягнутими кристалами плагіоклаз а, проміжки між якими заповнені авгітом. Добре акумулює, а потім віддає тепло, найдовше відомих порід не втрачає художніх властивостей і якості полірування.

Габродолерит використовується для виробництва блочного дорожнього каменю (бруківка бруківка, бордюри, для виробництва ритуальних виробів, в машинобудуванні, а також в будівництві як цокольний камінь, частково йде на бут і щебінь, використовується як камінь для печей-кам'янок в лазнях і саунах.

Блоки з габродолериту і вироби з нього за всіма параметрами відповідають вимогам до порід для виробництва облицювальних, архітектурно-будівельних, меморіальних та інших виробів.

Всього в світі існує три район а видобутку блочного габродолериту:

Фізико-механічні властивості габбродолерітов Карелії

Див. також

Примітки

    Посилання

    • Габбро-диабаз // Геологический словарь: в 2-х томах. — М.: Недра. — 1978.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.