Гавешова

Гавешова (словац. Havešová) — національний природний заповідник, що входить до складу національного парку Полонини (словац. Národný park Poloniny). Розташований у Буковських пагорбах (словац. Bukovské vrchy; синонім Західні Бескиди) і внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Праліс Гавешова знаходиться біля сіл Стащинська Розтока і Кальна Розтока.

Гавешова
словац. Havešová
48°59′58″ пн. ш. 22°18′24″ сх. д.
Розташування: Словаччина
Площа: 171 га
Заснований: 1964
Країна  Словаччина[1]

 Гавешова у Вікісховищі

Резервація площею 1713 тисяч м² була заснована в 1964 році. Об'єктом захисту держави виступають прекрасно збережені первісні букові ліси, де зустрічаються і інші види листяних дерев (клен, ясен, в'яз). Цей заповідник був створений в науково-дослідних, культурних і освітніх цілях.[2] Він розташований на висоті від 440 до 741 м над рівнем моря. Середня річна температура в лісі дорівнює 6-6,5 °C.

Прогулянки по пралісу — це досить цікавий досвід. Вікові дерева майже не пропускають сонячного проміння. Тут і там видніються повалені стовбури, які лежать до тих пір, поки не будуть перероблені самою природою. Люди не втручаються в життя пралісу. Опинившись на території заповідника Гавашова, ви можете уявити, що перебуваєте на Землі, яка була до появи людини. Масивні буки займають майже весь простір заповідника. Інших дерев дуже мало — всього 5 % від загальної кількості рослин. Ця природна резервація є домом для багатьох видів птахів. Тут гніздяться клинтух (Columba oenas), дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos), мухоловка мала (Ficedula parva), вільшанка (Erithacus rubecula), синиця чорна (Parus ater) і повзик звичайний (Sitta europaea).

Через буковий праліс Гавешова не проходять туристичні стежки. Однак на деяких картах позначена стежка лісника, якою часто користуються мандрівники.

Примітки

  1. Nationally designated areas (CDDA)
  2. SAŽP. Havešová v štátnom zozname osobitne chránených častí prírody SR [online]. Liptovský Mikuláš : Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, 1. júl 2002. Dostupné online.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.