Гананокве (річка)

Ґананокве - річка в окрузі Лідс та Ґренвілл, що в східному Онтаріо, Канада[4]. Річка знаходиться в басейні Атлантичного океану і є лівою притокою річки Святого Лаврентія.

Ґананокве
44°19′32″ пн. ш. 76°09′34″ зх. д.
Витік Red Horse Laked[1][2]
Гирло Річка Святого Лаврентія
• координати 44°19′32″ пн. ш. 76°09′34″ зх. д.
висота, м 78 m (256 ft)
Басейн Main stem Saint Lawrence River drainage basind
Країни:  Канада[1]
Регіон Leeds and the Thousand Islandsd[2]
Ґананокве[2]
Притоки: Mud Creekd[3]
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 5959330
 Медіафайли у Вікісховищі

Назва «Ґананокве» (англ. Gananoque) протягом багатьох років пишеться по-різному, і тому до неї пристало кілька різних тлумачень, включаючи «місце здоров'я» або «місце зустрічі».

Асоціація водних шляхів річки Ґананокве була заснована в 1963 році для включення «...власників нерухомості, операторів курортів, рибалок, фермерів, траперів та всіх інших зацікавлених сторін...» з метою об'єднатися, щоб «...захистити дику природу, забезпечити сприятливий рівень води, полегшити судноплавство, підтримувати санітарні норми через чистоту води і консультуватися з посадовими особами щодо певних заходів для підтримання та вдосконалення водного шляху для всіх».

Течія і вододіл

Ґананокве на мапі землевпорядження, 1787 рік

Річка Ґананокве починається від озера Ґананокве в інкопорованому тауншипі Лідс і Тисяча островів. Вона тече на південь, проходить через громаду Марбл-Рок, потім повертає на південний захід і досягає громади Мейпл-Ґров. Тоді знову прямує на південь, де до неї впадає права притока Мад-Крік, проходить по-під Автострадою 401 і входить у місто Ґананокве. Потім вона протікає через бетонну дамбу ГЕС Ґананокве, яка експлуатується з 1939 р. [5] і впадає в річку Святого Лаврентія, яка в свою чергу є частиною регіону Тисячі островів.

Спочатку вододіл Ґананокве включав води на південь від сучасного вододілу між басейнами річки Рідо і річки Катаракві поблизу Ньюборо, Онтаріо. Вода з нинішньої верхньої частини водозбору Катаракві, включно з озерами Бірч, Кану, Бак, Девіл, Ньюборо, Клір, Індіан, Бенсон, Опінікон та Санд, впадала через пороги водоспаду Джонс до річки Вайт-Фіш. Ця річка впадала в озеро Ловер-Беверлі, а звідти до річки Ґананокве. Таким був оригінальний маршрут корінних народів для плавби каное від річки Оттави через річку Рідо йшов до річки Вайт-Фіш, а звідти до річки Святого Лаврентія в Ґананокве. Це було пов’язано з тим, що на той час прямого водного сполучення з річкою Катаракві не існувало.

Це почало змінюватися приблизно в 1803 р., Коли брати Лемюел та Кері Гаскінс побудували дамбу для сплаву лісу і тартак на водоспаді Вайт-Фіш, недалеко від сьогоднішнього Мортона, Онтаріо. Їхня дамба підняла воду з річки Вайт-Фіш, заставивши її перетікати через заплавну долину Кренбері, звідки вона потрапляла до річки Катаракві коло Раунд-Тейл (трохи північніше від нинішнього шлюзу Аппер-Брюер-Лок). Відомо, що в 1816 р. (а можливо, вже в 1805-1807 рр.) Гаскінс побудував млинову греблю на Раунд-Тейл, щоб підняти рівень води, якої їм бракувало. Це затопило заплаву Катаракві приблизно на 6 футів, зробивши її судноплавною для каное і дозволивши пряму навігацію до Кінґстона. Коли був побудований канал Рідо (1826-1832), гребля млина Гаскінса на водоспаді Вайт-Фіш була замінена дамбою каналу та водосховищем (біля підніжжя сьогоднішньої затоки Мортон), а дамба на Раунд-Тейл замінена дамбою каналу в Аппер-Брюер. Дамба каналу Рідо біля підніжжя затоки Мортон зараз відводить більшу частину стоку до річки Катаракві. Сьогоднішній повільний потік Мортон-Крік (частково затоплений через дамбу в Ліндгерсті, Онтаріо ) — це все, що залишилося від початкової річки Вайт-Фіш[6].

Річка Ґананокве коло ГЕС Ґананокве

Див. також

  • Список річок Онтаріо
  • Міст через річку Ґананокве

Список літератури

  1. Canadian Geographical Names Data Base, base de données toponymiques du CanadaNatural Resources Canada.
  2. Ontario Geographic Names Map Viewer
  3. Ontario Geographic Names Map Viewer
  4. Gananoque River. Atlas of Canada. Natural Resources Canada. 4 лютого 2010. Процитовано 13 березня 2012. Показує течію річки виділенням на мапі.
  5. Gananoque (0.7 MW) - Gananoque: Gananoque River. Ontario Power Authority. Архів оригіналу за 26 листопада 2010. Процитовано 13 березня 2012.
  6. The Rideau Route. Rideau-info.com. Процитовано 27 грудня 2015.

Джерела

  • Map 6 (PDF). Official road map of Ontario. Ministry of Transportation of Ontario. 1 січня 2010. Процитовано 13 березня 2012. Проігноровано невідомий параметр |scale= (довідка)
  • Restructured municipalities - Ontario map #5. Restructuring Maps of Ontario. Ontario Ministry of Municipal Affairs and Housing. 2006. Процитовано 13 березня 2012.

зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.