Ганс фон Дах

Ганс фон Дах (1927—2003) — швейцарський військовий майор і теоретик. Автором відомого семитомного посібника з ведення партизанської війни Тотальний опір (нім. Der totale Widerstand: Eine Kleinkriegsanleitung für Jedermann) 1957 року, який зробив його найвідомішим у світі швейцарським тактичним теоретиком[1].

Ганс фон Дах
Народження 1927
Смерть 2003
Країна  Швейцарія

Фон Дах працював у Берні з 1970 по 1980 рік у навчальному відділі швейцарського департаменту оборони. Його наголос на широкомасштабній нерегулярній війні не підтримали старші представники армії, які віддали перевагу зосередити зусилля Швейцарії на захисті від холодної війни в традиційній тактиці та обладнанні збройних сил. Отже, його погляди не мали впливу на стратегію армії Швейцарії.

Незважаючи на широку читацьку аудиторію, яку видав «Тотальний опір», фон Дах не отримав вищого звання, ніж майор — його досягнення у 1963 році, за 25 років до виходу на пенсію у 1988 році. Це, можливо, допомогло армії відмовитися від відповідальності за його твори, які були піддані критиці як такі, що порушують закони війни[1]. У 1974 році начальник Генерального штабу наклав вето на публікацію «Тотальний опір», яка тоді була дуже популярною серед офіцерів. Керівництво армії було занепокоєне зростанням популярності такої практики. Фон Дах вважав, що Радянський Союз є найбільш ймовірною окупаційною силою під час «холодної війни», і ця держава не буде вести війну за її канонами і правилами.

Ганс фон Дах користувався мовчазною підтримкою своєї авторської роботи серед його військових начальників, які вважали, що імпліцитна загроза стійкого оборонного партизанського військового зусилля, представленого його творами, вважається внеском у загальну швейцарську оборонну стратегію стримування (переконливості)[1].

Крім Тотального опору, фон Дах створив понад сто публікацій про тактику[1], в тому числі армійські підручники, журнальні статті та книги оборони, такі як Gefechtstechnik («Бойова техніка», різні видання 1958—1957), Kampfbeispiele («Бойові приклади», 1977) та Kampfverfahren der Verteidigung («Оборонна техніка бою», 1959). Обдарований кресляр, він проілюстрував багато своїх творів.

У своєму особистому житті фон Дах займався соціальною роботою для безпритульних як учасник Армії порятунку.

Примітки

  1. Mantovani Mauro. «Der «Volksaufstand»: Vorstellungen und Vorbereitungen der Schweiz im 19. und 20. Jh» // Military power Revue der Schweizer Armee. № 1. С. 52-60.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.