Геохімія нафти

Геохімія нафти (рос.геохимия нефти, англ. petroleum geochemistry) – наука, що вивчає формування і перетворення хімічного складу нафти у природі. Об’єктом досліджень Г.н. є нафти, їх різноманітні деривати та аналоги (нафтиди), а також сингенетичні органогенні породи, вивчення природи яких необхідне для розуміння генезису нафти.

Завданням досліджень є вивчення шляхів генерації вуглеводнів, акумуляції їх у нафтовому покладі та подальших перетворень нафти під дією різних геологічних чинників.

Специфікою геохімічних досліджень нафти є їх спрямованість на вирішення геологічних задач. Це відрізняє Г.н. від технічної хімії нафти, оскільки остання вивчає нафту не як природно-історичне геологічне утворення, а як технічну сировину.

Див. також

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А  К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Hunt, J.M., 1979. Petroleum Geochemistry and Geology. Freeman, San Francisco ISBN 0-7167-1005-6
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.