Герб Гвінеї

Герб Гвінеї — символ державної влади Гвінеї. Герб був прийнятий у 1984 році після смерті президента Ахмеда Секу Туре і військового перевороту, який відбувся по його смерті. Раніше існуючий герб був прийнятий в 1958 році, на ньому був зображений слон, що був одночасно символом правлячої Демократичної партії Гвінеї.

Герб Гвінеї

У центрі герба розташований щит з двома з трьох кольорів національного прапора: червоний і зелений. Нижня частина щита забарвлена ​повністю відповідно до забарвленням національного прапора: червоний, жовтий і зелений. Червоний колір символізує кров, пролиту в боротьбі за свободу, жовтий — колір гвінейського золота і сонця, зелений — африканську природу. Крім того на гербі зображений голуб з гілкою над схрещеними мечем і гвинтівкою. У 1997 році затверджено нову версію герба — без меча і гвинтівки. На стрічці внизу герба написаний девіз: «Праця, Правосуддя, Солідарність» (фр. Travail, Justice, Solidarité). Кожен колір на гербі відповідає одному з слів девізу: червоний — «Праця», жовтий — «Справедливість», зелений — «Солідарність».

Див. також

Примітки

    Література

    • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.