Герб Кельменецького району

Герб Кельмене́цького райо́ну — герб територіальної громади Кельменецького району Чернівецької області, що затверджено рішенням № 109.7-7/16 Кельменецької районної ради 23 вересня 2016 року.

Герб Кельменецького району
Деталі
Носій Кельменецький район
Затверджений 23 вересня 2016
Щит іспанський

Опис

Герб району являє собою геральдичний щит з золотим кантом /чотирикутний заокруглений до низу/ на сріблястому тлі якого розташовані в центрі дві золотисті стріли вістрями вгору, між ними — 3 геральдичні троянди з золотими осердями та листочками. У нижній частині щита вміщене зображення виноградної лози з гроном та листям, сплетеної (по боках) з китицями калини, на фоні синьої смуги та хвилястої синьої лінії.

Пропорції герба — висота до ширини 13:10. Еталонний зразок герба району знаходиться в Кельменецькій районній раді.

Щит обрамований стилізованим зображенням жовтогарячого сонця у національному українському стилі (нагадує соняшник) і увінчаний зображеннями золотого злакового колосу по одну сторону та листя дуба — по другу, які перевиті синьо-жовтою стрічкою — у верхній частині та увінчані вишитим традиційним орнаментом українським рушником з надписом «Кельменецький район».

Символіка

Зображення сонця та колосу (символ мирної праці) вказує, що основне заняття трудівників району — виробництво сільськогосподарської продукції. Злаковий колос — символ багатства території району, родючі землі якого здатні давати високі врожаї сільгосппродукції. Їхній золотий колір відображає багатство і велич краю, а наявність синьо-жовтої стрічки (у вигляді прапора держави) відтворює символ духовності і вірності. Дві стріли характеризують багатство Кельменеччини на історичні кургани та старі городища, підкреслюють боротьбу місцевих мешканців проти різних загарбників. Геральдичні троянди — елементи з історичного герба Бессарабії і вказують на приналежність земель району до цієї землі.

Синя смуга та хвиляста синя лінія означає Дністер, який формує північну межу району.

Зображення гілки виноградної лози, китиць калини та вишитий рушник є основними історичними символами району як складової української держави, символ краси, користі та дбайливого ставлення до екології. Зображення дубових листків — символ бойової слави, а рослинний орнамент — прикраса навколо щита, нагадує про природне багатство району, зрощені руками селян родючі сади яблунь, абрикос та персиків, щедрі на врожаї пшениці і соняшників оброблені землі, виноградники з духмяними гронами.

Синій колір символізує вірність і чесність, зелений колір — надію, достаток та волю. Срібний колір символізує духовність, доброту та чистоту помислів, золотий колір означає багатство, знатність та постійність.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.