Герб Ніжинського району

Герб Ні́жинського райо́ну — символ самоврядування Ніжинського району Чернігівської області, що затверджений сесією Ніжинської районної ради шостого скликання від 12 грудня 2003 року.

Герб Ніжинського району
Деталі
Носій Ніжинський район
Затверджений 12 грудня 2003 року
Щит іспанський

Опис

Гербовий щит має форму чотирикутника з півколом в основі. У синьому, усіяному тридцятьма золотими восьмикутними зірками, полі, пурпуровий (малиновий) щиток із Георгієм Змієборцем у срібному одязі на срібному коні у срібній збруї, що пронизує срібним списом чорного змія. У клейноді — золотий полковницький пірнач пір’ям догори та два золоті бунчуки із срібним кінським волосом, схрещені у вигляді андріївського хреста. Щит оточений вінком із золотих житніх колосків та пагонів огірка із зеленими листочками та золотими квітами, що перевиті знизу блакитною стрічкою із написом «Ніжинський район».

Історія

Козацька доба

Прапор Ніжинського козацького полку середини 17 ст.

Сучасний герб району бере свій початок від прапора Ніжинського козацького полку середини 17 ст.

Згідно з твердження А. Шафонського, Ніжинський полк від початку XVIII ст. мав нову символіку:

…вошел в бывшую полковую нежинскую канцелярию в употребление в нынешнем столетии (XVIII ст.), по случаю бывших в Нежине из великоросиян нежинских полковников… Означенные полковники, желая себя от Нежинского магистрата отличить, ввели оный из Нежинской комендантской канцелярии и в Нежинскую полковую козацкую канцелярию. Настоящий же герб Нежина был святый великомученик и победоносец Георгий…[1]

Імперська доба

Після ліквідації автономії Гетьманщини 4 червня 1782 р. полковий герб стає гербом міста і Ніжинського повіту. У горішній частині перетятого зліва щита в червоному полі — потиск двох рук; у долішній — в лазуровому полі золотий жезл Меркурія.

Радянська доба

Земельні герби за радянської доби не були у вжитку, інколи як такі вживалися герби адміністративного центру.

Галерея

Примітки

  1. Шафонский А. Черниговского наместничества топографическое описание. – К., 1851. - С. 456.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.