Глибинний шлях

«Глибинний шлях» – науково-фантастичний роман українського письменника Миколи Трублаїні, який був написаний напередодні Другої світової війни. Для середнього шкільного віку. Роман був завершений у 1941 році та вперше виданий 1948 року.

«Глибинний шлях»
«Глибинний шлях», видання 1956 року видавництва «Веселка»
Жанр пригоди
Автор Микола Трублаїні
Мова українська
Видання 1948

Змальовуючи будівництво глибинного тунелю між Москвою і Далеким Сходом для надшвидкісного руху поїздів, що мало виключне стратегічне значення на випадок війни, автор ніби звертається до юних читачів із закликом: «Фантазуйте! Дерзайте! Творіть! Зміцнюйте нашу Батьківщину!».

В'ячеслав Брюховецький («До читача» з книги видавництва «Веселка» «Глибинний шлях», 1988):

Зараз ви перегорнете першу сторінку науково-фантастичного роману Миколи Трублаїні «Глибинний шлях. На вас чекає цікава подорож у світ реальності й фантазії, де ви знайдете різноманітну й багату інформацію. На вас чекають пригоди й несподівані ситуації.

Мені хотілося наголосити ось на чому. Кожне художнє явище завжди несе на собі знак часу. Автор, пишучи вірш, поему, повість, роман, бачить перед собою майбутніх читачів. Він звертається до свого сучасника, втілює ідеї, якими живе суспільство. Згадаймо час, коли Микола Трублаїні працював над «Глибинним шляхом», — це були 30-ті роки — роки великих будов: Дніпрогесу, Магнітки. У пафосі підкорення природи, тоді, коли радянські люди жили у передчутті трагічних випробувань, не думалось про незахищеність екологічних систем. І читаючи нині, наприклад, рядки про озеро Байкал, ми бачимо цю проблему вже інакше, через досвід тих п'ятдесяти років, які минули від часу написання роману. На «Глибинному шляху» позначилася гіркота поразки республіканців в Іспанії з одного боку, і невиправдано полегшене уявлення про війну з жорстоким, нещадним ворогом, з другого. Але в цілому це твір сміливий за своїми ідеями, населений повнокровними героями, цікавий і повчальний для нас і сьогодні.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.