Гребля Бадуш

Гребля Бадуш — незавершена багатоцільова гребля на Тигрі за 16 км на північний захід від Мосула, Ірак. Основною метою греблі було виробництво 170 МВт гідроелектроенергії на додаток до регулювання води в нижньому б'єфі від нестійкого скиду Мосульської греблі вгору за течією. Будівництво греблі розпочалося в 1990-х і було зупинено у 2003, під час окупації Іраку США. Побоювання з приводу стабільності Мосульської греблі відновило питання про подовження будівництва греблі.

Гребля Бадуш
36°28′00″ пн. ш. 42°57′59″ сх. д.
Країна Ірак
Статус будується
Річка Тигр
Каскад Каскад ГЕС на річці Тигр
Початок будівництва 1990-і
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів ???
Основні характеристики
Установлена потужність 170  МВт
Середнє річне виробництво ???  млн кВт·год
Тип ГЕС ???
Розрахований напір ???  м
Характеристики обладнання
Тип турбін радіально-осьові
Кількість та марка турбін 4
Витрата через турбіни ???  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 4
Потужність гідроагрегатів ???  МВт
Основні споруди
Тип греблі кам'яно-накидна
Висота греблі 102  м
Довжина греблі 3,686  м
Шлюз ???
ЛЕП ???
Власник ???
ідентифікатори і посилання
Гребля Бадуш
Мапа

До початку окупації Іраку, уряд Баас встиг збудувати значну частину греблі разом з гідро-корпусом енергоблоку[1]. Проте вже у 2005, проамериканський маріонетковий уряд запропонував продовжити будівництво, що складе близько 300 мільйонів доларів США для завершення первісного проекту. Проте новітній проект, що має ліквідувати проблеми у випадку руйнації Мосульської греблі коштує 10 млрд.$.[2] і має у своєму складі кам'яно-накидну греблю з глиняним екраном, дві кам'яно-накидні греблі на лівому березі і 240-метрову бетонну контрофорсну греблю на правому березі. Будівля ГЕС, розташована поруч з бетонною греблею. Водоскид греблі Бадуш буде мати максимальну потужність 4000 м³/сек[1]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.