Григорій III (патріарх Константинопольський)

Григорій III Мамма (грец. Γρηγόριος Γ΄ Μαμμής розум. 1459, Рим) константинопольський патріарх з 1443 по 1450 рік. Також відомий за прізвиськами Меліссіно і Стратігопул, так як був нащадком цих вельми знатних у Візантії прізвищ.[1]

Григорій III (патріарх Константинопольський)
Константинопольський патріарх
 
Діяльність: священник
Народження: 15 століття
Крит, Крит, Крит (децентралізована адміністрація), Греція
Смерть: 1459
Рим, Папська держава

Біографія

Близько 1420 року прийняв чернечий постриг. У 1437 році став духівником візантійського імператора Іоанна VIII і підтримував його політику щодо укладення унії з Римо-Католицькою Церквою з метою отримання Візантією допомоги від Заходу в боротьбі з турками. З січня. 1439 р став. протосинкелом.

Григорій III Мамма, будучи прихильником унії Візантії з Римом, був присутній на Ферраро-Флорентійському соборі як представник Філофея Олександрійського і палко захищав необхідність церковного єднання між Сходом і Заходом. Така позиція була розцінена багатьма як зрада православної церкви, що ініціювало проти нього сильне невдоволення віруючих, і він змушений був втекти у Рим, де і помер в 1459 році.

Разом з митр. Віссаріоном Нікейським виступав проти Марка Ефеського. Написав "Апологія проти сповідання Марка Ефеського " і «Відповідь на окружне послання того ж Марка». Тут він намагається довести, що визначення флорентійського собору узгодженні з вченням древніх отців і вчителів церкви. Також відомо його послання до трапезундськомго імператора: «Про додавання у символі віри», подібне за змістом з аналогічними творами інших, схильних до унії, грецьких богословів. Використовував аргументацію, схожу з аргументацією в творах константинопольського патріарха Іоанна XI Веккоса (1275—1282). Григорій вважається автором постанови Ферраро-Флорентійського Собору й імператорського послання до Олександрії, яке він відвіз по завершенні Собору.[1]

Відомі також його твори про опрісноки, про блаженство святих і про владу римського папи . Твори його були надруковані у патрології Міня, «Patrologia graeca» (том 160).

За цей час зберігся патріарший хрест Григорія III Мамми.

Див. також

Примітки

  1. ГРИГОРИЙ III МАММА. www.pravenc.ru. Процитовано 14 вересня 2019.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.