Гуленко Віктор Володимирович

Гуленко Віктор Володимирович (нар. 2 грудня 1958(19581202))[1] — український психолог і соціолог. Він є фахівцем із соціоніки та головою Гуманітарної школи соціоніки в Києві, Україна.

Victor Gulenko, 2014

Біографія

У 1982 році закінчив Київський університет (факультет романо-германської філології), працював перекладачем німецької та англійської мов.
У 1984 році познайомився з соціонікою.
З 1990 року практикуючий психолог в області дитячої психології і кадрового консультування. Здійснював дослідження адміністративних та освітніх установ, комерційних підприємств.
У 1993 році організував Школу Гуманітарної Соціоніки (ШГС), керівником якої є і на даний момент.
З 2006 доктор філософії в області соціоніки [2]
З 2007 член Міжнародного Вченої Ради по соціоніці. [3]

Вклад в соціоніку

Віктор Гуленко став однією з провідних фігур в соціоніці. Він є 2-м з найбільш цитованих соціоніків[4] і він вніс ряд важливих відкриттів в соціоніку. Гуленко запропонував ряд гіпотез, в тому числі систему підтипів «DCHN», в першу чергу така система повинна бути емпірично підтверджена.[5]

Модель G (Енергомодель)

Гуленко розробив нову - енергетичну модель психіки людини ( Модель G), на відміну від інформаційної Модель А розробленої раніше Аушрою Ауґустінавічюте. Обидві моделі, якщо не брати реалізаційно-технологічний аспект, є еквівалентними. Модель G відрізняється від моделі А тим, що у кожного типу є два кільця - верхнє (далека дистанція) та нижнє (близька дистанція). У екстравертів все екстравертні функції зібрані в верхньому кільці в порядку зменшення їх психічної сили (енергії), а в нижньому кільці, відповідно зібрані інтровертні функції. У інтровертів навпаки - на далекій дистанції інтровертні функції, а на близькій екстравертні.

DCNH

У 1995 р Гуленко запропонував систему DCNH для виявлення варіацій в поведінці між людьми одного типу. У цій системі кожен соціонічний тип має один з 4-х підтипів: Домінантний (D - Dominat), Креативний (C - Creative), Нормуючий (N - Normalizing) і Гармонізуючий (H - Harmonizing)

Інші системи

Гуленко запропонував інші розширення в соціоніці за межі DCNH. У матеріалі 1990 року, Гуленко запропонував існування 16 «контр-типу» на противагу шістнадцяти виявлених Aугустінавічюте.[6] Гуленко стверджує, що функції цих типів обробляють інформацію по-різному і мають різну поведінку і мислення від інших 16. У 1989 році Олександр Букалов назвав людину тінь або внутрішня функціональна схема використовуючи парадигму «контр-типів».[5]

Сайти школи Гуманітарної соціоніки Віктора Гуленка

До 2006 року ШГС не мала офіційного сайту (роль уповноваженого представника Школи виконував Дмитро Павлов).

У лютому 2002 року Юрій Стебельський створив сайт http://socionics.kiev.ua, присвячений школі Віктора Гуленко. C 4 квітня 2006 року цей сайт був офіційним сайтом ШГС. У 2017 році цей сайт перестав працювати. У червні 2010 був зареєстрований домен http://socioniks.net, на якому пізніше відкрився новий офіційний сайт ШГС, який є таким і зараз (2018). У травні 2011 року була створена Facebook сторінка ШГС https://www.facebook.com/humanitarian.socionics/ У 2017 році вона налічувала 600 підписників. Ще один сайт, на який посилається Facebook сторінка ШГС - https://socionics.jimdo.com/.

Бібліографія

Гуленко В.В. Познакомьтесь с соционикой. – Київ, 1989.
Гуленко В.В. Молодцов А.В. Введение в соционику – Київ, ВЗУУП, 1991.
Гуленко В.В. Молодцов А.В. Основы социоанализа – Київ, ВЗУУП, 1991.
Гуленко В.В. Молодцов А.В. Соционика для руководителя – В 2-х книгах. – 2-е изд. – Київ: МЗУУП, 1993. – 128 с.
Гуленко В.В. Менеджмент слаженной команды: Соционика и социоанализ для руководителей. – Новосибирск: РИПЭЛ, 1995, 192 с.; 2-е изд.: М., "Астрель", 2003.
Гуленко В.В. Материалы по социоанализу. – Київ, 1997.
Гуленко В.В. Тыщенко В.П. Юнг в школе. Соционика – межвозрастной педагогике. – Новосибирск: изд-во Новосиб. ун-та, 1997.
Гуленко В.В. Структурно-функциональная соционика: Разработка метода комбинаторики полярностей. – Ч.1 – Київ: «Транспорт України», 1999. – 187 с.
Гуленко В.В. Гуманитарная соционика- Издательство: Черная Белка, 2009.
Гуленко В.В. Тыщенко В.П. Соционика идет в школу - Издательство: Черная Белка, 2010.

Примітки

  1. Victor Gulenko. www.socioniko.net. Процитовано 3 квітня 2018.
  2. http://socionic.info/ru/socdoc.html Список докторів філософії в області соціоніки
  3. http://socionic.info/ru/socdoc.html Міжнародна Вчена Рада по соціоніці
  4. https://scholar.google.com.ua/citations?user=GFuquGAAAAAJ&hl=en
  5. Boukalov, A.V. (2004). 16-component model of TIM and Socionics.
  6. Gulenko, V. Quantity of Types in Socioanalysis.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.