Давня кам'яна доба в Західній Європі

Давня кам'яна доба (палеоліт) розділена на дві частини:

  • ранній палеоліт - 2,000,000-35,000 років до н.е. - з часів датування знахідки Homo habilis до часів зникнення неондертальців
  • пізній палеоліт - 40,000-10,000 років до н.е. - з часу появи кроманьйонців до початку металургійної бронзової доби

Культури архантропів

Архантропи: пітекантроп, синантроп, гейдельберзька людина і інші.

Культури неандертальців

Неандертальці (палеоантропи) - давнє населення Європи, Західної Азії і Північної Африки. Були невеликого зросту і мали міцне тіло. Можливо брали участь в етногенезі негроїдів в контакті з кроманьйонцями. Мали велику дитячу смертність. Зникли десь до 27,000 року до Христа.

В 40, 000 до РХ в Європу з Передньої Азії (точніше Сирія) через Малу Азію мігрували кроманьйонці. Вони зупинилися на Дунаї на Панонській низовині. Десь в 35,000-31,000 рр. з'явилися в Західній Європі.

  • Шательперон - перехідна культура; носії - неандертальці і кроманьйонці.

Культури сучасної людини (кроманьйонці)

  • Оріньякська культура - культура новоприбулого народу амудійської культури з Передньої Азії. Прихід цього народу в Центральну Європу - 40,000 років до Христа. Приблизно в 35,000 році до РХ оріньякці перейшли на територію Німеччини і пройшли в Францію, Англію, Бельгію, північну Іспанію.
  • Граветська культура - розглядається, як змішування залишків давньої мустьєрської культури (можливо і залишки народу мустьє) з новою культурою оріньякців, і можливо носіїв гравета з Донсько-діснянського басейну. Гравет розділяют на західний і східний ( у Східній Європі).
  • Мадленська культура - розглядається як нова хвиля приходьків з Передньої Азії (є версія - з Магриба), яка з'явилась в Європі приблизно в 20,000 році до Христа. Примитивна індустрія культури, що прийшла на зміну граветській, оріньякській і солютрейській пояснююється дослідниками, як завоювання.

Див. також

Доісторичне минуле України

Список об'єктів мистецтва палеоліту


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.