День рятівника

День рятувальника — свято, яке відзначається в Україні щорічно 17 вересня.

День рятівника
Тип свято

 День рятівника у Вікісховищі

Законодавче запровадження

Встановлене 12 вересня 2008 року указом Президента України[1] на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Перелік осіб

День рятівника святкують працівники:

  • аварійно-рятувальних служб,
  • пожежної охорони,
  • інших спеціальних формувань, а також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей.

Історія

з 1995 по 2004 в Україні відзначалося професійне свято День працівника пожежної охорони. Свято було введене згідно з Указом Президента України від 2 січня 1995 № 7/95[2].

З 1998 по 2003 в Україні відзначали також професійне свято День рятівника. Свято було встановлено Указом Президента України «Про День рятівника» від 22 жовтня 1998 № 1170/98[3] та відзначалося щорічно в останню суботу жовтня.

27 серпня 2004 Указом Президента України святкування Дня працівника пожежної охорони та Дня рятівника було скасовано у зв'язку з встановленням професійного свята Дня працівників цивільного захисту, яке відзначалося з 2004 по 2007 щорічно 17 вересня[4].

Таким чином, у 2004 році працівники пожежної охорони відмітили своє професійне свято двічі.

12 вересня 2008 Президент України своїм указом[1] скасував День працівників цивільного захисту, натомість встановивши День рятівника. Свято є не лише професійним, оскільки його відмічають також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей.

Оперативно-рятувальна служба України

Кодексом цивільного захисту України головним аварійно-рятувальним підрозділом держави визначено Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.