День холостяків у Китаї

День холостяків (спрощ.: 光棍节; кит. трад.: 光棍節, англ. Singles' Day, або Double 11, спрощ.: 双11) — неофіційне китайське сучасне свято, що відзначається 11 листопада. Присвячене людям, які не перебувають у шлюбі.

День холостяків у Китаї
Дата 11 листопада
 День холостяків у Китаї у Вікісховищі

Походження

Вперше свято почали відзначати в різних університетах Нанкіна в 90-тих роках XX століття. Воно отримало назву «День холостяків» через те, що дата проведення (11.11) складається з 4 одиниць, які символізують людей, котрі не перебувають в парі.[1] Китай — країна, де серйозно ставляться до магії цифр, і вважається, що саме цей день є одним з найбільш сприятливих в році для нових знайомств і зав'язування стосунків. Після закінчення навчання молоді студенти розповсюдили це свято в суспільстві. Сьогодні день холостяків — особливий день для всієї молоді Китаю.

Святкування

Найпопулярніший спосіб відзначити свято — пообідати зі своїм єдиним другом, але важливо, щоб кожен показав свою незалежність. Також люди проводять вечірки з побаченнями наосліп, щоб попрощатися зі своїм холостяцьким життям.

Масові розпродажі

Впродовж останніх років склалася тенденція, що до цього магічного китайському свята багато торговельних центрів почали приурочувати свої розпродажі. І на сьогодні день 11 листопада в Китаї став схожий на відому американську «чорну п'ятницю», що не дивно, оскільки в цей день, крім усталених традиційних знижок, можна знайти неймовірні пропозиції. Наприклад, 2013 рік відзначився тим, що найспритнішим покупцям давався шанс купити пляшку класу люкс знаменитої китайської горілки «Маотай» всього за 1 юань, тоді як звичайна роздрібна ціна може досягати 2000 юанів, що становить понад 300 американських доларів. Також, крім китайських компаній, в цей день свої знижки активно надають й велика кількість провідних західних та американських компаній, що дає можливість придбати товари їхніх брендів у китайському інтернеті. Серед таких іноземних виробників зокрема: Procter & Gamble, Adidas, Nike, Unilever та інші.

2013 рік у цей день відзначився ще й тим, що найбільший онлайн-продавець Alibaba Group поширив сучасну практику проведення розпродажів до «дня холостяків» і на Інтернет. Таким чином, дата 11.11.2013 ознаменувалася тим, що Китай встановив світовий рекорд онлайн-продажів в Інтернеті, зібравши понад 19,1 мільярда юанів (3,1 мільярда доларів) в загальній сумі здійснених угод тільки за першу годину роботи. Ця цифра перевершила показники 24 годин продажів минулого 2012 року.

Слід зазначити, що розпродажі швидко стали здебільшого номінальними[2], лише частина товару продається дійсно за нижчими цінами, ніж зазвичай.[3]

Історія свята Шопінга

Зараз день холостяків вже має й інше значення. Підприємства Китаю створили свято мережевого шопінгу для всіх користувачів інтернету.

11 листопада 2009 року спільно з 27 великими продавцями найбільший онлайн-торговець AlibabaGroup, якому належать відомі в Китаї і за кордоном онлайн-майданчики Taobao, Tmall і AliExpress, а також платіжна система AliPay, вперше запустили в Інтернеті масштабні розпродажі. У цей день обсяг продажів перевищив 50 млн юанів. За тогочасним курсом це близько 7 млн дол. США — скромна за сьогоднішніми мірками сума. Відтоді 11 листопада стало офіційною датою, коли на онлайн-майданчиках Tmall, Taobao, а також багатьох інших проходять найбільші в році розпродажі.[4]

У 2010 р обсяг продажів на онлайн-майданчиках Tmall і Taobao в день 11.11 досяг 936 млн юанів. У 2015 г. — 91,217 млрд юанів.

У 2018 році обсяг інтернет-продажів на платформі T-mall за один день 11 листопада склав 213,5 млрд юанів. Це новий рекорд з того моменту, як платформа T-mall, яка належить китайському гігантові електронної комерції Alibaba Group, стала проводити 11 листопада Фестиваль шопінгу.[5]

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.