Державна служба інтелектуальної власності України
Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) — колишній центральний орган виконавчої влади України, який реалізовував державну політику у сфері інтелектуальної власності. Керувався Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України.
Державна служба інтелектуальної власності України | |
---|---|
(ДСІВ) | |
Загальна інформація | |
Країна | Україна |
Річний бюджет | 4 101 000 ₴[1] |
Код ЄДРПОУ | 37552556 |
23 серпня 2016 постановою № 585 Кабінет Міністрів України ліквідував Державну службу інтелектуальної власності і поклав на Міністерство економічного розвитку і торгівлі завдання і функції з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності та визначив це міністерство правонаступником цієї служби в частині реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності.[2]
11 травня 2017 постановою № 320 Кабінет Міністрів України передав Мінекономрозвитку функції з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності, які до цього здійснювала Державна служба інтелектуальної власності, а також припинив чинність Положення про ДСІВ.[3][4].
У структурі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України утворений Департамент інтелектуальної власності, до якого перейшли функції колишньої ДСІВ[5].
Функції
Серед іншого, ДСІВ:
- проводив експертизу заявок на об'єкти права інтелектуальної власності, видає відповідні патенти і свідоцтва;
- реєстрував об'єкти права інтелектуальної власності, договори про передачу прав, ліцензійні договори і веде відповідні реєстри;
- займався питаннями, пов'язаними з контролем за дотриманням права інтелектуальної власності;
- висував пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері інтелектуальних прав.
Державну службу очолював Голова, якого призначав на посаду за поданням Прем'єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра, та звільняв з посади Президент України.
Завдання
Основними завданнями служби були:
- реалізація державної політики у сфері інтелектуальної власності;
- внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо формування державної політики у сфері інтелектуальної власності.
Керівники
18 лютого 2016 виконання обов'язків Голови Державної служби інтелектуальної власності України були покладені тимчасово, до призначення в установленому порядку, на начальника управління державного нагляду за дотриманням законодавства в сфері інтелектуальної власності Державної служби інтелектуальної власності України Малиш Антоніну Анатоліївну.[6]
Попередні керівники:
- Жарінова Алла Георгіївна — голова (з листопада 2014 до 18 лютого 2016)[7][8]
- Ковіня Микола Вікторович
Примітки
- https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/58/f463274n199.xls
- Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Кабінет Міністрів України. Процитовано 17 квітня 2018.
- Питання Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Кабінет Міністрів України. Процитовано 17 квітня 2018.
- До уваги заявників, патентних повірених, партнерів системи та інтелектуальної спільноти!. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Процитовано 17 квітня 2018.
- Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. http://www.me.gov.ua/.
- Про тимчасове покладення виконання обов'язків Голови Державної служби інтелектуальної власності України на Малиш А. А.
- Архівована копія. Архів оригіналу за 12 листопада 2014. Процитовано 12 листопада 2014.
- http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248840983
Посилання
- Державна служба інтелектуальної власності України // Митна енциклопедія : у 2 т. / І. Г. Бережнюк (відп. ред.) та ін.. — Хм. : ПП Мельник А. А., 2013. — А — Л. — 472 с. — ISBN 978-617-7094-09-7.
- https://web.archive.org/web/20150206213715/http://sips.gov.ua/ Офіційний сайт
- Про затвердження Положення про Державну службу інтелектуальної власності України, 8 квітня 2011 р.