Державна інноваційна фінансово-кредитна установа

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа -  небанківська установа, яка створена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2000 року № 654 і є правонаступником майнових прав і обов'язків, в тому числі за договорами про надання інноваційних позик, Державного інноваційного фонду і його територіальних відділень[1]. Установа відноситься до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі  України та має декілька регіональних представництв[2]. Місія полягає у створенні інноваційної та заможної України. Вона досягається за рахунок надання фінансових інструментів, повної адміністративної підтримки, спільного інвестування, управління активами, повного спектру управління проектами та сервіс всіх існуючих стейкхолдерів.

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа
Центральний офіс установи

Мета

Метою ДІФКУ є здійснення фінансової підтримки інноваційної діяльності суб'єктів господарювання різних форм власності, а також залучення вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку реального сектору економіки, підвищення вітчизняного потенціалу з експорту продукції, що виробляється на підприємствах галузей національної економіки, захисту та підтримки національного товаровиробника. У своїй діяльності керується чинним законодавством України, у тому числі Законом України "Про інвестиційну діяльність від 19.09.1991 року № 1560 XII, Законом України «Про інноваційну діяльність» від 04.07.2002 року № 40 IV та Постанова Кабінету міністрів України від 15.06.2000 р. N 979 «Питання Державної інноваційної фінансово-кредитної установи»[3] , Наказом Державного агенства з інвестицій та інновацій від 23.10.2008 р. № 88 «Про затвердження Порядку формування і використання коштів Державної інноваційної фінансово-кредитної установи»

Керівництво

Голова правління ДІФКУ - В. Ставнюк

З 2016 року Державну інноваційну фінансово-кредитну установу очолює Володимир Ставнюк – голова правління, експерт у сфері інвестиційного банкінгу,  має досвід співфінансування бізнес-проектів в Україні разом з іноземними партнерами.

Володимир Ставнюк разом із своєю командою оновили стратегію діяльності ДІФКУ та запустили низку важливих проектів для розвитку та підтримки інноваційної економіки в Україні.

Під час керівництва Володимира Ставнюка було запущено конкурс інноваційних проектів, яким може бути надано фінансування за рахунок коштів Установи, згідно ЗУ "Про інноваційну діяльність".

Також, Володимир Ставнюк брав участь у підготовці, організації і запуску урядової програми - Фонд підтримки винаходів Мінекономрозвитку, який було створено з метою підтримки українських стартапів, винаходів, корисних моделей,промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, розвитку інноваційної діяльності в Україні.

Також, завдяки досвіду співфінансування бізнес-проектів в Україні разом з іноземними партнерами, а також володінням спектром фінансових інструментів, необхідних для створення успішної прибуткової фінансової одиниці - було проведено масштабну роботу для підвищення інвестиційної привабливості України на міжнародному рівні. Володимир Ставнюк неодноразово брав участь в міжнародних візитах для налагодження комунікацій з урядовими та неурядовими організаціями таких країн: Польща, США, Китай, Ізраїль, Корея.

Діяльність

Стратегія ДІФКУ передбачає співінвестування або консорціумне кредитування бізнесу разом зі світовими інвестиційно-кредитними фондами. Участь інноваційної установи в спільному кредитному проекті дає інвесторам чіткий сигнал того, що Держава також приймає  на себе кредитні ризики та гарантує підтримку бізнесу на всіх етапах проекту.

Центральний офіс_2

Для прийому та проектів, подаваних на розгляд, сайт установи має спеціальний портал, який надає можливість потенційним власникам StartUp-проектів, ідей та бізнесу в Україні безпосередньо розміщувати запити щодо фінансування та пошуку закордонних партнерів на порталах сайту[4].

На рахунку реалізованих проектів: «Серійне виробництво агрегатів шасі літаків АН140 та АН148100», ДП "ВО «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», завершення першого етапу Програми розробки Одеського і Безіменного газових родовищ на шельфі Чорного моря ДАТ «Чорноморнафтогаз», впровадження когенераційної енергозберігаючої установки "Теплоенергетичний комплекс «Мотор Січ», ВАТ «Мотор Січ», побудова електростанції "Енергія1"в м. Бровари.

Стратегічні проекти за участі ДІФКУ :будівництво Подільсько-Вигурівської лінії Київського метрополітену; Канівська гідроакумулююча електростанція; Переоснащення МПД ДП "Укрспирт"; Сміттєпереробні заводи; Забезпечення житлом на умовах іпотечного фінансування або фінансування лізингу.

ДІФКУ є оператором Фонду підтримки винаходів Мінекономіки- експериментальний проект, який реалізується Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з ДІФКУ в межах фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.