Дефект
Дефект (від лат. defectus) — вада, ґандж, псування, пошкодження, ненормальність, відхилення, патологія.
- Дефект — а) недолік; б) нездатність функціонувати внаслідок такого недоліку. Слід відрізняти від дефіциту і похідних від нього термінів, де мається на увазі недолік, нестача, недостаток, нехватка, чогось, а не дефект.
- Дефект — відхилення якості, форми або фактичних розмірів елементів та конструкцій від вимог нормативно-технічної чи проектної документації, яке виникає при проектуванні, виготовленні, транспортуванні та монтажі.
- Дефект — будь-яка невідповідність авіаційної техніки встановленим для неї вимогам.
- Дефект — відхилення від передбаченого технічними умовами якості готового металовиробу або напівпродукту, яке частково або повністю порушує сукупність властивостей виробів даного виду (хімічний склад, структура, суцільність і ін), якими визначається його споживча цінність.
- Дефект — порушення періодичного розташування (черговість, послідовність) часток (атомів, іонів, молекул) в кристалічній решітці металу або сплаву, що змінює їх фізичні та інші властивості.
- Дефект — невиконання заданої або очікуваної вимоги, яка стосується дорожнього транспортного засобу (його складової) або проведеного ремонту включно з вимогою безпеки.
- Дефект — різниця між заявленою кількістю ядерного матеріалу та дійсно наявним матеріалом. Для цілей перевірки МАГАТЕ розглядається три рівні дефектів:
- а) явний дефект характеризує предмет (облікову одиницю) або партію, що були максимально сфальсифіковані таким чином, що весь чи більшість заявленого матеріалу втрачені;
- б) частковий дефект характеризує предмет (облікову одиницю) чи партію, що були сфальсифіковані таким чином, що якась частина заявленої кількості матеріалу є в наявності;
- в) дефект відхилення характеризує предмет (облікову одиницю) чи партію, що були в незначній мірі сфальсифіковані таким чином, що тільки мала частина заявленої кількості матеріалу втрачена.
- Дефект — будь-яка невідповідність вимогам, установленим виробником та законодавством.
- Дефект — будь-яке порушення зору, яке є оптичним, в тому сенсі, що світлові промені спотворюються оптичною системою ока (кришталиком, рогівкою) до того, як досягають сітківки. Наприклад, астигматизм, далекозорість, короткозорість.
Див. також
Джерела
- Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України. Державний комітет України по нагляду за охороною праці. Наказ N 32/288 від 27.11.97 Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.05.97 N 409 «Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж»
- Міністерство транспорту України. Наказ N 205 від 29.05.98 Про затвердження Правил сертифікації організацій з технічного обслуговування авіаційної техніки[недоступне посилання з липня 2019]
- Дефект // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
- Дефект
- Міністерство юстиції України фонд державного майна України. Наказ 24.11.2003 N 142/5/2092 Про затвердження Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів[недоступне посилання з липня 2019]
- Фізичний захист, облік та контроль ядерного матеріалу: українсько-англо-російський, англо-російсько-український і російсько-англо-український словник. Український тлумачний словник термінів, затверджений наказом Держатомрегулювання від 08.06.04 р. № 101
- Міністерство транспорту та зв'язку України. Наказ 02.07.2008 N 795 Про затвердження Правил експлуатування акумуляторних свинцевих стартерних батарей колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі
- Блейхер В. М., Крук И. В. Толковый словарь психиатрических терминов. — Воронеж: НПО «МОДЭК», 1995. — 640 с.
- Оксфордский толковый словарь по психологии/Под ред. А.Ребера, 2002 г
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.