Дефтхеквондо

Тхеквондо для людей з вадами слуху (Deaf Taekwondo) це один з літніх дефлімпійських видів спорту та один з методів соціальної реабілітації і розвитку особистості.[1]

Правила змагань зі спарингу

Змагання з тхеквондо серед людей з вадами слуху і глухих спортсменів проводяться відповідно до правил організації World Tekwondo (WT) з урахуванням особливостей цієї категорії людей.

За удар в корпус дають 2 бали, в голову — 3 бали, за удар з розвороту додають 2 бали. Удар рукою в корпус — 1 бал. За умови рівного рахунку після 3-го раунду проводиться 4-й раунд допоки один зі спортсменів не набере два бали.

Замість звукових сигналів використовуються візуальні (жести), рефері може торкатись спортсменів.

Тхеквондо на Дефлімпійських іграх

Дефлімпійські ігри (англ. «Deaflympic» від deaf — глухий) це санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня, що проводяться раз на чотири роки для спортсменів, які мають до рівня 55 дБ (та нижче) на краще вухо. Тхеквондо є одним з основних видів спорту на цих змаганнях.

Національна збірна з тхеквондо серед спортсменів з порушеннями слуху дебютувала бронзою в Тайпеї-2009, і вже в оновленому складі (після анексії Криму) виборола срібло на Дефлімпіаді-2017 в турецькому Самсуні.[2] Наразі під керівництвом головного тренера збірної Павла Пшенічнікова триває підготовка до Дефлімпійських ігор у Бразилії, які відбудуться у травні 2022 року[3].

Посилання

Дефлімпійське тхеквондо

Офіційний сайт дефлімпійських ігор

Спортивна Федерація Глухих України

Примітки

  1. Deaf Kyorugi. Тхеквондо (uk-ua). Процитовано 31 жовтня 2020.
  2. Перше золото дефтхеквондо і великі плани на #Дефлімпіада2021 | Національна Асамблея людей з інвалідністю України (укр.). 28 вересня 2020. Процитовано 31 жовтня 2020.
  3. Caxias do Sul 2022. www.deaflympics.com (англ.). Процитовано 10 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.