Децентралізовані фінанси

[1]Децентралізовані фінанси – це фінансові відносини, здійснювані у вигляді коштів, що формуються всередині різних підприємств чи окремо взятими громадянами країни.

До відносин із децентралізованими фінансами можна віднести:

  • Усі грошово-фінансові відносини різних організацій та підприємств, що діють над ринком. Слід зазначити, що сюди включаються як комерційні підприємства, а й некомерційні;
  • Усі грошово-фінансові відносини різних домогосподарств.

Всі ці фінансові відносини є фундаментом всієї фінансової системи країни. Саме за рахунок підприємств та домогосподарство країна може забезпечувати економіку, торговельні та ринкові відносини необхідними фінансовими коштами.

Важлива роль і значення децентралізованих фінансах відводиться всім комерційним структурам, оскільки вони є тим джерелом коштів, необхідні розвитку держави й суспільства. За рахунок товарів та послуг, вироблених компаніями, країна може розраховувати на високий рівень життя, на необхідні товари першої необхідності та розкоші у тому числі.

Усі децентралізовані фінанси мають своє походження лише завдяки виробництву, тобто ця та стадія економічних процесів, коли фінанси певному етапі стають грошима. Відбувається це у момент перерозподілу товарів та ресурсів.

Усю сутність децентралізованих фінансів можна визначити з допомогою їх функцій:

  • Функція, основу якої лежить регулювання всіх фінансових відносин усередині компанії. Усі фінансові потоки повинні контролюватись і розподілятися всередині будь-якого підприємства, що дозволяє грамотно розподіляти ресурси фірми, зокрема грошові;
  • Формування загального капіталу підприємства та його розподіл. Ця функція заснована на грамотному використанні грошових коштів та системи їх формування для подальшого розвитку підприємства;
  • Інвестиційна функція. Вона дозволяє визначити фінансові ресурси, які можуть бути інвестовані в подальший розвиток компанії, наприклад, купівлю нового обладнання або зовсім іншу сферу діяльності, яка надалі приноситиме додатковий дохід;
  • Функція, основу якої йде розподіл загального доходу підприємства. У основі цієї функції лежить процес правильного формування резервів фірми: поточних, основних, інвестиційних, майбутніх тощо.

Фінансова система дозволяє виявити потенційні можливості чи проблеми, які є у компанії на даний момент часу.

Отже, фінансова система – це невід'ємний елемент діяльності компанії над ринком. Децентралізовані фінанси включають всі відносини за коштами грошових коштів, які є основою економіки та фінансових відносин всієї держави.

  1. Децентрализованные финансы. spravochnick.ru. Процитовано 3 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.