Джбейсса – Хомс

Джбейсса — Хомс — трубопровід у Сирії, призначений для постачання природного газу з північно-східної частини країни до району міста Хомс. Перший магістральний газопровід в історії країни.

Пальміра
ГПЗ Джбейсса
Каттіна
Пункти, сполучені газопроводом

У 1988 роках на лівобережжі Євфрату південніше від Хасеке почав роботу газопереробний завод Джбейсса, котрий отримував попутний газ із однойменного нафтового родовища, а також продукцію газових родовищ Ал-Хол, Ал-Гона і Маркада. З 1997-го сюди ж підключили розташовані північніше газові родовища Тель-Ауде, Кахтанія і Лейлак, що дозволило більш ніж подвоїти потужність ГПЗ. Для видачі товарного газу спорудили трубопровід довжиною 520 км та діаметром 400 мм, котрий прямує у південно-західному та західному напрямку до району Хомса.

На етапі проекту базовим споживачем був визначений завод мінеральних добрив у Каттіні (на південній околиці міста Хомс), де природним газом замістили більш коштовний газовий бензин. Ще одним споживачем блакитного палива став Хомський нафтопереробний завод. На початку 2000-х ці два підприємства разом використовували 0,5 — 0,6 млрд м3 на рік, що було дещо менше за пропускну здатність газопроводу від Джбейсси, котра складала біля 0,9 млрд м3. Втім, на правобережжі Євфрату, на схід від Пальміри, траса трубопровода сходиться в одному коридорі з газопроводами Омар, Арак – Хомс – Зайзун і Табія – Захід, що дозволяє здійснювати маневр ресурсом у газотранспортній системі.[1]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.