Дорога до Дому. Благодійний фонд

"ШЛЯХ ДО ДОМУ" (русск: "Дорога к дому") - Одеський благодійний фонд реабілітації та соціальної адаптації громадян без визначеного місця проживання. Засновник і директор Костін Сергій Ігорович

Благодійний фонд. Дорога до Дому
Тип фірма
Засновано 1996
Штаб-квартира

 Україна, Одеса

Софіївська, дом 10,
Офiцiйний сайт

Історія

Одеський Благодійний Фонд "ШЛЯХ ДО ДОМУ" почав свою роботу в 1996 році, фокусуючи свою діяльність на роботі з дорослими бездомними. У 1999 році при "ШЛЯХ ДО ДОМУ" був сформований Департамент «Профілактики ВІЛ / СНІДу», який став розвивати і реалізовувати перші в Україні програм профілактики ВІЛ серед споживачів ін'єкційних наркотиків, заснованих на філософії стратегії Зменшення Шкоди.

У 2002 році при Фонді був створений Дитячий Департамент, який на сьогоднішній день включає в себе цілий комплекс робіт з реабілітації та соціальної адаптації для дітей вулиць, дітей і підлітків з кризових та малозабезпечених сімей, а віднедавна і з дітей із сімей вимушених переселенців з зони військових дій на Сході України.

Реалізовані проєкти

Заснований 1996 За цей час реалізовані наступні проєкти по роботі з бездомними;

  • «Здорова Одеса». Проведено епідеміологічний нагляд в середовищі бездомних. В результаті проєкту була визначена епідеміологічний стан даного середовища. Учасникам програми вдавалося одноразові шприци.
  • «Їжа для життя». Був створений харчоблок в ЦРСА (Центр Реабілітації та соціальної адаптації)
  • «Майстерні для бездомних». Створення реабілітаційного комплексу для бездомних при ЦРСА Проєкт підтриманий Каунтерпарт Альянс. 1998
  • «Рівноправність». Створення департаменту з прав людини, проведення юридичних консультацій. Видання бюлетеня «Рівноправність». Проєкт фінансований Посольством Королівства Нідерландів в Україні. 1998-1999.
  • «Право на житло». Устаткування ЦРСА меблями і господарськими приладдям. Проєкт підтриманий МФ Відродження. 1998
  • «Створення робочих місць для бездомних». Видання газети «На дні» з метою створення робочих місць бездомних громадян, створення групи розповсюджувачів газети. Проєкт фінансований Посольством СБ в Україні. 1999
  • «Початок нового шляху». Допомога біженцям і особам, які шукають притулку, здійснення програм з адаптації та реінтеграції. Проєкт фінансований УВБК ООН. 1999 р
  • «Розвиток самофінансування». Підвищення ефективності профілактики бездомності в Одесі і Одеському регіоні шляхом зміцнення виробничої бази для розвитку програм самофінансування Фонду. Проєкт підтриманий Каунтерпарт Альянс. 1999

З роботою з надання допомоги дітям були реалізовані наступнi проєкти;

  • «Діти і СНІД». У рамках програми була проведена благодійна виставка-продаж робіт одеських художників. Метою даної акції привернення уваги і засобів до проблеми ВІЛ-позитивних дітей відмовників. У результаті діяльності проєкту були зібрані кошти, які були направлені в державні установи, в яких містяться ВІЛ-позитивні діти. Проєкт підтриманий Каунтерпарт Альянс. 1999-2000 р.р.
  • Проєкт зменшення шкоди від немедичного вживання наркотиків «Співчуття». До участі в проєкті було залучено більше 6000 чоловік. Відкрито один стаціонарний пункт і один польовий маршрут обміну шприців. Фінансування - МФ Відродження IHRD Lindersmith Center. 1999-2000 р.р.
  • Партнерський проєкт з організацією Big Issue Scotland. Створення на базі ОБФ «Дорога до дому» модельної організації по роботі з бездомними, створення і відпрацювання системи всього комплексу послуг бездомним громадянам. Фінансування - DFID. 2002-2003 р.р.
  • Партнерський проєкт з організацією Poverty Solution Scotland. Створення на базі ОБФ «Дорога до дому» притулку для вуличних дітей, створення і відпрацювання системи комплексу послуг для безпритульних дітей підлітків, дітей, провідних вуличний спосіб життя. Фінансування - TACIS 2004-2005 р.р.
  • З 2007 року партнерська робота з міжнародним фондом Childhood. За час співпраці реалізовані багато проєкти різних видів підтримки вуличних дітей і соціально вразливих сімей.
  • У 2010 отримав головну премію Лайф Бола за досягнення в галузі профілактики ВІЛ в Європі
  • Чемпіонат світу з футболу серед безпритульних Футбольний турнір серед осіб зі статусом «безпритульний». Проводиться щорічно, починаючи із 2003 р. за фінансової підтримки союзу УЄФА і Міжнародної Мережі Вуличних Газет (INSP).(Ваннiк Олег Вiкторович)

Основні напрямки сучасної роботи


Діяльність Фонду «Дорога до дому» можна розмежувати на чотири основних напрямки:

Ліквідацію наслідків догляду

Наша робота з дітьми структурується за двома основними напрямками:

Перше спрямоване на поступову ліквідацію наслідків догляду та знаходження дитини на вулиці і враховує діагностику випадку і послідовне надання послуг, метою яких є підготовка дитини в повній соціальної реабілітації.

Другий напрямок профілактичний і направлено на своєчасне втручання в сімейне або соціальну проблемну ситуацію дитини чи підлітка з метою профілактики догляду дитини з дому і залучення вуличний спосіб життя.

Робота наркозалежними

Робота ж з наркозалежними громадянами структурується за трьома напрямками:

  • Перший спрямоване на подолання епідемії та профілактику ВІЛ / СНІД та ІПСШ серед споживачів ін'єкційних і не ін'єкційних наркотиків.
  • Завданням другого напрямку є психологічна та соціальна адаптація колишніх і діючих споживачів наркотиків в суспільстві.
  • Третій напрям здійснює програми підтримки наркозалежних з ВІЛ-інфекцією та прихильності до АРТ.

Інформаційно-ресурсного Центр

Діяльність Інформаційно-ресурсного Центру охоплює наступні аспекти за чотирма напрямками:

  • Перше Направлено на побудову співробітництва між неурядовими організаціями, ініціативними групами та державними установами.
  • Друге Направлено на інформування про існуючі послуги, інноваційні підходи, методи роботи, найкращі практики й досвід у сфері протидії епідемії ВІЛ / СНІД.
  • третє Сприяє професійному розвитку співробітників державних установ, громадських організацій та ініціативних груп, які працюють у сфері протидії епідемії ВІЛ / СНІД.
  • четвертий Напрямок здійснює надання технічної, консультативної, організаційної допомоги та інформаційної підтримки державним, громадським організаціям та ініціативним групам.

Видавничий Центр

Видавничий Центр здійснює випуск двох періодичних видань:

  • Газета «Не відлітай» (спрямована на інформування споживачів наркотиків).
  • Газета «Задзеркалля» (спрямована на інформування співробітників неурядових та державних організацій, а так само загального населення).
  • Журнал «Кіт» (створений для дітей та їх сімей).

Посилення

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.