Доця (роман)

«Доця» — дебютний роман української письменниці Тамари Горіха Зерня, виданий 2019 року видавництвом «Білка». Роман «Доця» був відзначений премією Книга року BBC за 2019 рік[1]. Події в книзі відбуваються 2014 року під час російсько-української війни на сході України. Планується екранізація роману. Готується друге видання, в якому має з’явитись окремий розділ документальних свідчень. Планується також англійський переклад[2].

Доця
Жанр роман
Автор Тамара Горіха Зерня
Мова українська мова
Опубліковано 2019
Видавництво Білка (видавництво)
ISBN-13: 978-617-7792-09-2

З анотації

Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас - це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Там, де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії - і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий сенс і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна - це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею[3].

Рецепція

У 2020 році роман «Доця» став матеріалом для дослідження мовної поведінки та мовної стійкості українців в умовах російсько-української війни. Кандидатка філологічних наук І.Є.Ренчка, старша викладачка кафедри української мови Національного Університету "Києво-Могилянська Академія", за романом Тамари Горіха Зерня схарактеризувала комунікативну поведінку та вияви мовної стійкості українців у Донецьку на початку війни та окупації. Пані Ренчка визначила причини перемикання мовного коду, з’ясувала ставлення до мови учасників подій, виокремила мовні засоби реалізації ідеологічного протиставлення «свій — чужий», проаналізувала поняття «мовна поведінка» і «мовна стійкість» та їх зв’язок з такими поняттями, як «мовна свідомість» та «мовна ситуація" та виклала результати дослідження у статті в науково-теоретичному журналі "Українська мова"[4].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.