Діджендранат Тагор

Діджендранат Тагор (*দ্বিজেন্দ্রনাথ ঠাকুর, 11 березня 1840(18400311) 19 січня 1926) індійський поет, філософ, композитор, перекладач, стенограф, математик, музикознавець.

Діджендранат Тагор
бенг. দ্বিজেন্দ্রনাথ ঠাকুর
Народився 11 березня 1840(1840-03-11)[1]
Колката, Company rule in Indiad
Помер 19 січня 1926(1926-01-19)[1] (85 років)
Santiniketand, Bolpurd, Бірбхум, Бенгальське президентствоd, Британська Індія
Країна  Британська Індія
Національність Бенгальці
Діяльність поет, композитор
Alma mater Presidency Universityd
Знання мов бенгальська
Рід Тагор
Батько Дебендранат Тагор
Мати Сарада Деві
Брати, сестри Swarnakumari Devid, Рабіндранат Тагор, Hemendranath Tagored, Jyotirindranath Tagored, Satyendranath Tagored і Soudamini Debid
У шлюбі з Шарбасундарі Деві
Діти Dwipendranath Tagored, Arunendranath Tagored і Sudhindranath Tagored

Життєпис

Походив з відомої просвітницької та культурної бенгальської родини Тагорів. Був старшим сином Дебендраната Тагора, що став центральною фігурою у суспільстві брахманів після смерті відомого просвітника Рам Мохан Рая. Спочатку отримав домашню освіту. Потім навчався у коледжі св. Павла та Індуїстському коледжі г. Калькути. В подальшому не брав активної участь у політичній або суспільній боротьбі. Більше займався літературою, музикою та філософією.

У 1884 році став редагувати газету Пошук істини («Татвабодхіні Патрика»), а потім газети «Хітабаді». В них друкував твори бенгальських авторів, займався просвітницькою діяльністю.

У 1897 році обирається головою літературного товариства «Банг'я Сахитья Паришад», де залишався до 1900 року. В 1906 році переїздить до бенгальського міста Шанкінікетан, де співпрацює з газетою «Шанкінікетан» (пише для неї гумористичні вірші).

Помер у Шанкінікетані 19 січня 1926 року.

Творчість

Тривалий час працював над п'єсою «Подорож уві сні» («Швапнапраян»), яку завершив у 1875 році. Головним сюжетом є подорож молодого чолвіка різними місцями,. під час мандрівники описуються місцини, висловлюються думки автора щодо суспільства та навколишнім традицій. Ця п'єса свого часу була доволі популярною й спричинила вплив на тогочасних поетів.

Займався також переладав на мову бенгалі. Першою значною такою працею став у 1860 році переклад «Хмари-вісника», п'єси Калідаси.

Діджендранат Тагор став піонером у царині стенографії, робив спроби за її допомогою передати свої вірші.

У 1870-х роках був секретарем музичного товариства «Гінду Мела». Тагор також є автором численних патріотичних та релігійних пісень.

У 1913 році написав книгу «Boxometry» щодо будівництво коробки. Тут також виклав різні форми та засоби складання з паперу різних коробок.

Філософія

Захоплювався філософією Бгаґавад-Ґіти. спілкувався з товариством Бідваджан—Самаган. У 1866–1868 роках видав 3 тома своєї філософської праці «Знання принципів» («Татвабід'я»). У 1896 році —опублікував «Критику Адвайти-філософії» («Адвайта Матер Шамалочана»), у 1899 році — «Книгу про протиріччя арійської релігії і буддизму» («Ар'ядхарма О Буддх'я Дхармер Гат-Протіґат»).

Примітки

  1. Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.

Джерела

  • Deb, Chitra, Jorasanko and the Thakur Family, in Calcutta, the Living City, Vol I, edited by Sukanta Chaudhuri, p65, Oxford University Press, ISBN 0-19-563696-1
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.