Діодний міст
Діо́дний міст (англ. full-wave bridge) — електрична схема, призначена для перетворення («випрямлення») змінного струму в пульсуючий. Таке випрямлення називається двопівперіодним.
Виконується за містковою схемою Гретца. Спочатку вона була розроблена із застосуванням радіоламп, але вважалася складним і дорогим рішенням, замість неї застосовувалася схема Міткевича зі здвоєною вторинною обмоткою трансформатора. Зараз, коли напівпровідники дуже дешеві, зазвичай застосовується місткова схема.
Замість діодів в схемі можуть застосовуватися вентилі будь-яких типів — наприклад селенові стовпи, принцип роботи схеми від цього не зміниться.
Порядок роботи
На вхід (Input) схеми подається змінна напруга (зазвичай, але не обов'язково синусоїдальна). У кожний з півперіодів струм проходить тільки через два діода, два інших діода — замкнені:
В результаті, на виході (DC Output) виходить напруга з частотою пульсацій удвічі більшою ніж частота вхідної напруги (дивіться рисунок нижче).
Конструкція
Мости можуть бути виготовлені з окремих діодів або у вигляді монолітної конструкції. Монолітна конструкція, як правило, краща — вона дешевша і менша за розмірами (хоча не завжди тієї форми, яка потрібна). Діоди в ній підібрані на заводі і мають однакові параметри та перебувають в однаковому тепловому режимі під час роботи. Модуль простіше монтувати.
У монолітній конструкції при виході з ладу одного діода доводиться заміняти весь міст. У конструкції з окремих діодів достатньо замінити лише діод який вийшов з ладу. Яку конструкцію застосувати, вирішує конструктор, в залежності від призначення пристрою.