Дієтісальві ді Спеме

Дієтісалві ді Спеме (*Dietisalvi di Speme, д/н —†після 1291) італійський художник готичного мистецтва, представник Сієнської школи.

Дієтісалві ді Спеме
Мадонна. 1260—1267 роки
Народився невідомо
Сієна
Помер після 1291
Сієна
Громадянство Сієнська республіка
Національність італієць
Діяльність художник
Роки активності 12501291 1291
Magnum opus Madonna and childd, Madonna and childd і Madonna and childd
Конфесія католицтво

Життєпис

Про життя цього художника немає відомостей. Знано, що він з 1250 до 1291 року активно займався творчістю. Діетісальві ді Спеме часто фігурує в документах сієнського казначейства, як виконавець замовлень на виготовлення таволетта. Деякі дослідники писали навіть, що у нього була монополія на ці роботи.

З відомих по документам 56 таволетта, написаних Діетісальві ді Спеме, до тепер дійшло лише 4. Найвідомішими з них є таволетта з портретами «камерленго» (глави сієнського казначейства) Ільдебрандіно Пал'ярезе (1264 рік, Сієна, Міський архів) і Ран'єрі Пал'яре (1270 рік, Сієна, міський архів). Ці зображення цікаві в першу чергу тим, що це перші реальні портрети рядових людей, а не ікони канонізованих святих. Вони написані темперою вохристих тонів, губи виділені темно-червоним пігментом. На той момент це був великий прогрес у розвитку живопису.

Окрім цієї роботи фахівці приписують Діетісальві ще кілька творів: «Мадонна з немовлям і ангелами» (1262 рік, Сієна, Пінакотека), «Мадонна ді Сан Бернардіно» (Сієна, Пінакотека), і «Розп'яття». Відомо, що спільно з Гвідо да Сієна він розписав «Релікварій блаженного Андреа Галлерані» (1270 рік, Сієна, Пінакотека). До того ж, багато дослідників вважають, що фрески, виявлені в крипті Сієнського собору у 2001 році, теж належать пензлю Діетісальві ді Спеме. Їх створення відносять до 1280-х років.

Джерела

  • Duccio. Alle origini della pittura senese, catalogo della mostra (Siena, 2003–2004) a cura di A. Bagnoli, R. Bartalini, L. Bellosi e M. Laclotte, Cinisello Balsamo, Silvana Editoriale, 2003.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.