Едмон Дебомарше

Едмонд Поль Дебомарше (нар. 15 грудня 1906(19061215), Діжон (Кот-д'Ор) 28 березня 1959, Сюрен (О-де-Сен) — військовий діяч Франції, герой Опору, нагородженим Орденом визволення Франції («соратник визволення»).

Едмон Дебомарше
фр. Edmond Debeaumarché
Ім'я при народженні фр. Edmond Paul Debeaumarché
Народження 15 грудня 1906(1906-12-15)[1][1]
Діжон
Смерть 28 березня 1959(1959-03-28) (52 роки)
Сюрен
Країна  Франція
Партія Французька секція робітничого інтернаціоналу
Війни / битви Друга світова війна
Нагороди

Біографія

Будучи спочатку авіатором, не зміг стати пілотом через слабкий зір. Після цього йде на службу на Пошту, телеграф і телефон (французька служба зв'язку та пошти). Мобілізований у вересні 1939 року як зв'язківець, демобілізований у червні 1940 року, і, відмовившись від поразки, вступає до лав опору.

Друга світова війна

У поштовому міністерстві PTT Ернест Прувост, за сприяння Сімони Мішель-Леві і Моріса Орве створює групу опору національного рівня під назвою ACTION PTT, до якої Дебомарше приєднується трохи пізніше. У 1942 році він створив штаб PTT, так званий «Опір PTT» або «Служби зв'язку», на півночі. Згодом деякі члени опору перегруповуються, Action PTT і штаб PTT об'єднуються в 1943 році в «Опір PTT».

Штаб PTT бере на себе поштовий зв'язок «Братства Нотр-Дам», розвідувальної мережі, створеної полковником Ремі, і співпрацює з більш воєнними цілями з Цивільною і військовою організацією CMO. У липні 1943 року Служба швидкої допомоги, яку він створив для доставки нелегальної пошти, досягла Нормандії.

День J / день D. Висадка в Нормандії

Після першого арешту гестапо 2 січня 1944 роки йому вдалося отримати три секретних кодифікаційних код, які використовуються французьким військом Дарнанда, і використовувати їх для розшифровки копій всіх зашифрованих телеграм, які проходять через паризький телеграфний центр і передати їх британським секретним службам. У день J він запобіг всіх руйнувань і диверсій каналів телефонного зв'язку відповідно до свого «фіолетовим» планом, прийнятим англійцями, проти диверсій телекомунікацій противником, для супроводу висадки союзників у Нормандії.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.