Електронний видошукач

Електро́нний видошука́ч (англ. Electronic ViewFinder, EVF) — різновид видошукача, що застосовується в телевізійних передавальних камерах або компактних відеокамерах і базується на використанні кінескопа або рідкокристалічного дисплея. По суті, електронний видошукач є компактним відеомонітором, що дозволяє телеоператорові спостерігати зображення, яке формується передавальною камерою. До середини 1990-х років переважна більшість електронних видошукачів були чорно-білими.

Електронні видошукачі камери для відеожурналістики. Вгорі — окулярний чорно-білий; внизу — кольоровий плоский

Видошукачі цифрових фотоапаратів

У цифрових фотоапаратах застосовуються чотири типи видошукачів :

  • РК-монітор,
  • електронний,
  • оптичний паралаксний і
  • дзеркальний.

Рідкокристалічний монітор

На задній панелі фотоапарата розташований рідкокристалічний монітор (РК — монітор), на якому під час зйомки можна бачити зображення. Крім зображення на ньому можуть відображатися параметри зйомки, допоміжні лінії кадрування, гістограма та інша корисна інформація.

Електронний видошукач, EVF

Електронний видошукач — це за своєю суттю той же РК-монітор, тільки розташований він всередині камери, за позитивною лінзою (аналогічний видошукач мають практично всі відеокамери). На розташований усередині камери монітор не падають промені світла, а значить, зображення на ньому завжди яскраве.

Недоліки РК-моніторів залишилися притаманні і електронним видошукачам. Такими видошукачами оснащуються напівпрофесійні камери і фотоапарати, що мають об'єктиви з дуже широким діапазоном масштабування.

Оптичний паралаксний видошукач

Являє собою конструкцію з декількох лінз і розташовується поруч з об'єктивом. Під час зумування змінюється відстань між лінзами об'єктива, його фокусна відстань, а відповідно, і масштаб зображення.

Дзеркальний видошукач

Дзеркальний видошукач поєднує в собі переваги всіх конструкцій. Візування здійснюється через об'єктив фотоапарата, а значить, зображення максимально відповідає тому, яке виходить на фотографії. РК-табло відображає важливі параметри зйомки у видошукачі і споживає дуже мало електроенергії[1].

Примітки

Джерела

  • Михаил Львов Видоискатели // «MediaVision» : журнал. — 2014. — № 10/50. — С. 71—80.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.