Ельдвульф (король Східної Англії)

Ельдвульф (давн-англ. Ealdwulf, Aldwulf; ? 713) король Східної Англії у 664713 роках.

Ельдвульф
Народився невідомо
Помер 713
Національність англи
Діяльність суверен
Титул король Східної Англії
Посада King of East Angliad
Термін 664—713 роки
Попередник Етельвольд
Наступник Ельфвальд
Конфесія католицтво
Рід Вуффінги
Батько Егрік
Мати Хересвіта
Діти 1 син та 1 донька

Життєпис

Молоді роки

Походив з династії Вуффінгів. Син Егріка, короля Східної Англії, та Хересвіти Іффінг (з правлячої династії Нортумбрії). Про дату народження нічого невідомо. Втім відомо, що Ельдвульф був доволі малим, коли у 636 році загинув його батько у війні з Мерсією.

Під впливом матері прийняв християнство, деякий час нею виховувався. У 647 році його мати Хересвіт пішла в монастир у Шайє (Франкська держава). За різними відомостями Ельдвульф перебрався разом з нею до двору короля франків Хлодвіга II, за іншими — залишився в Східній Англії, перебував при дворі своїх стрийків Анни, Етельхера та Етельвольда.

Королювання

664 року після смерті під час мору короля Етельвольда став новим володарем Східної Англії. У 669 році папа римський Віталій надіслав до Британії архієпископа Феодора Тарсійского, який почав активно реформувати англійську церкву. Він призначив Бізі єпископом Доммока, основного у Східній Англії. Втім незабаром внаслідок слабкого здоров'я Бізі його єпархія була розділена на дві частини — північну і південну (Гельмхомі в Нормфорлку і Доммоку в Саффолку), куди були призначені Еккі і Бадувін. Після смерті у 670 році Освіу, короля Нортумбрії, продовжив союзницькі стосунки з його наступником Егфрітом.

У 672 році Етельтріта, небога короля Ельдвульфа, заснувала в своєму маєтку в Елі монастир, що згодом уславився в Британії, навіть був відомий у Західній Європі. Значні кошти на заснування монастирі були спрямовано з королівської скарбниці. Ельдвульф не шкодував коштів на зміцнення своєї влади за рахунок союзу з церквою. Патронімія монастиря з боку короля ще більше посилилася з 697 року.

При Ельдвульфе активно розвивалася економіка і торговельні зв'язки Східної Англії. За прикладом королів Кенту Ельдвульф почав карбувати золоті монети тримси, срібні — скітти і мідні — пенси. Проте монети тоді ще не були основною валютою королівства. На них навіть не було імені короля, при якому їх було викарбувано. Зростало і розвивався портове місто Гепсвіч, через який велася торгівля з фризами і Франкськими королівствами.

Після смерті Хлотхера, короля Кенту, в 685 році призвела до початку розгардіяшу в Кенті. Туди вдерлися війська Вессексу і на деякий час встановили свою владу. У 693—694 роках Інє Вессекський вигнав з Кента англську знать, що призвело до конфлікту між Східною Англією і Вессексом.

Останні роки правління Ельдвульфа були затьмарені конфліктом з Мерсією. У династичному конфлікті Ельдвульф підтримав претендента Етельбальда, надавши тому притулок на острові Кроуленд, оточеному з усіх боків болотами. Втім за життя Ельдвульфа конфлікт так і не було вирішено, оскільки король помер у 713 році, залишивши трон синові Ельфвальду.

Родина

Джерела

(англ.)

  • D. P. Kirby (2000). The Earliest English Kings. London and New York: Routledge. ISBN 0-415-24211-8.
  • Yorke, Barbara (2002). Kings and Kingdoms of Early Anglo-Saxon England. London and New York: Routledge. ISBN 0-415-16639-X.
  • Pestell, Tim (2004). Landscapes of Monastic Foundation: The Establishment of Religious Houses in East Anglia, c.650-1200. Woodbridge: Boydell Press. ISBN 1-84383-062-0.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.