Емблема Ефіопії

Емблема Ефіопії (Етіопії) — герб африканської країни Федеративна Народна Республіка Ефіопія. Сучасний вигляд герб набув 1996 року, Він складається з золотої пентаграми та радіальних променів світла на синьому полі. Сьогодні пентаграма означає єдність людей і національності в Ефіопії.

Герб Ефіопії (Етіопії)
Деталі
Затверджений 1996 рік

Ця емблема також використовується в центрі прапора Ефіопії.

Історія

Ефіопська імперія

Перед 1975 роком, був відчутним вплив європейської геральдики на герб імперії Ефіопія. Він складався із золотого, коронованого ефіопською короною лева Юдеї, який містився біля підніжжя імператорського трону і тримав в лівій лапі прапор Ефіопії, з верхівкою у вигляді хреста. По обидва боки від трону стояли архангели Михаїл (справа) та Гавриїл (зліва).

Обидва архангели з золотими німбами над головою, вдягнені у білі шати і мали білі крила. Архангел Михаїл тримав у правій руці опущений вниз меч, а в лівій — підняті над головою золоті ваги. Архангел Гавриїл в правій руці тримав у правій руці піднятий вверх золотий скіпетр, з верхівкою у формі хреста, а в лівій — зелену пальмову гілку.

Герб був оздоблений червоною, з золотою бахромою, мантією, яка була перев'язана з зеленими пальмовими гілками золотими шнурами, з золотими китицями. Національний символ був увінчаний ефіопською імператорською короною.

Малий герб Ефіопської імперії являв собою коронованого ефіопською імператорською короною лева Юдеї, який йшов на сторожі геральдично вліво. Він був розміщений на зеленому трав'яному підніжжі, мав природний колір і ніс у лівій лапі золотий посох з верхівкою у формі хреста і двома золотими стрічками із золотою бахромою.

Соціалістична Ефіопія

У 1975 році, була прийнята попередня версія емблеми, яка складалася з плуга на фоні жовтого сонця на синьому тлі у формі круга, оточеного зеленим вінком. Тепер він асоціюється з режимом Дерґа.

Галерея

Див. також

Примітки

    Література

    • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.