Емісійні цінні папери

Емісійні цінні папери цінні папери, що володіють в межах одного випуску однорідними ознаками та реквізитами, що розміщуються і перебувають в обігу на підставі єдиних для даного випуску умов[1]. Це визначення відповідає тому, яке давав Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» у початковій редакції: «цінні папери, що посвідчують однакові права їх власників у межах одного випуску стосовно особи, яка бере на себе відповідні зобов'язання (емітент[2]. Незважаючи на те, що Закон більше не містить цього визначення, термін продовжує вживатися, у тому числі в самому Законі[3].

Випуск цінних паперів

Сукупність певного виду емісійних цінних паперів одного емітента, однієї номінальної вартості, які мають однакову форму випуску і міжнародний ідентифікаційний номер, та забезпечують їх власникам однакові права незалежно від часу придбання і способу їх емісії, становить випуск цінних паперів[3]. В Україні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку реєструє випуск цінних паперів[4] та здійснює їх облік шляхом ведення Державного реєстру випусків цінних паперів[5], а також забезпечує відкритий і безоплатний доступ учасників ринку цінних паперів до інформації, що міститься в реєстрі[6].

Здійснення операцій

В Україні Центральний депозитарій і депозитарні установи здійснюють депозитарну діяльність лише стосовно емісійних цінних паперів, яким призначений міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів (ISIN)[7].

Види

До емісійних цінних паперів належать, зокрема[8]:

Державний реєстр випусків цінних паперів містить відомості про випуски цінних паперів усіх видів, що перелічені вище, окрім державних облігацій і казначейських зобов'язань України[5].

Див. також

Емісія цінних паперів

Виноски

  1. Глосарій - НКЦПФР. Архів оригіналу за 19 березня 2015. Процитовано 28 травня 2015.
  2. Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» у початковій редакції
  3. Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок». Процитовано 28 травня 2015.
  4. Стаття 29 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок». Процитовано 04 червня 2015.
  5. Положення про Державного реєстру випусків цінних паперів, затверджене рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 квітня 2012 р. №557. Офіційний вісник України (39): 1493. 01 червня 2012. Процитовано 04 червня 2015.
  6. Стаття 31 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок». Процитовано 04 червня 2015.
  7. Положення про провадження депозитарної діяльності, затверджене рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23 квітня 2013 р. №735. Офіційний вісник України (52): 486. 19 липня 2013. Процитовано 08 червня 2015.
  8. Власова О. Є. Конспект лекцій з дисципліни «Облік цінних паперів» (для студентів 5 курсу денної і заочної форм навчання напрямку підготовки 6.030509 «Облік і аудит», 0501 — «Економіка і підприємництво», спеціальності «Облік і аудит») / О. Є. Власова; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х. — ХНАМГ — 2010. — 94 с.

Посилання

Державний реєстр випусків цінних паперів — SMIDA


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.