Ендрю Флетчер

Ендрю Джон Флетчер (англ. Andrew John Fletcher; також українська транскрипція Енді Флечер; 8 липня 1961, Ноттінгем) — співзасновник та член англійської синті-поп групи Depeche Mode.

Ендрю Флетчер
англ. Andrew John Fletcher
Andy Fletcher
Andy Fletcher
Основна інформація
Дата народження 8 липня 1961(1961-07-08) (60 років)
Місце народження Ноттінгам
Роки активності 1977 — тепер. час
Громадянство  Велика Британія
Професія Музикант
Менеджер
Діджей
Інструменти Синтезатор
Бас-гітара
вокал
Жанр Рок
Синті-поп
ню-вейв
Псевдоніми Fletch і Andy Fletch[1]
Гурт Depeche Mode
Client
Лейбл Mute, Toast Hawaii
 Файли у Вікісховищі

Кар'єра

Depeche Mode

Флетчер на початку своєї музичної кар'єри грав на басі у групі з Вінсом Кларком, але згодом перейшов на синтезатори у групі Composition of Sound серед Кларка та Мартіна Ґора. У 1980 році троє музик сформували Depeche Mode, вокалістом якої став Дейв Ґаан.

Роль у групі

Питання про роль Енді Флетчера у групі завжди бентежила фанатів Depeche Mode. Він стверджував, що у ній він грає на бас-гітарі та програмує синтезатори. Під час живих виступів можна побачити, що він грає на клавішних. Через те, що група ніколи не наймала на роботу постійного менеджера, Флетчер часто присвячував себе цій роботі. Останнім часом він також брав на себе роль офіційного доповідача про діяльність Depeche Mode пресі. В одній з сцен фільму 101 Флетчер змальовує роль кожного члена групи наступним чином: «Мартін — автор пісень, Алан вправний музикант, Дейв вокаліст, а я сижу без діла.»[2]

Популярність

Флетчера часто дразнять ЗМІ та фанати через те, що він нібито ніяким чином не бере участі у створенні пісень. За словами продюсера альбому Playing the Angel Бена Хіллера, він грав на бас-гітарі у пісні «A Pain That I'm Used To» та в «The Sinner in Me».

Незважаючи на критику, Флетчер вважається інтегральною частиною сучасного Depeche Mode, граючи певні акорди на синтезаторах під час живих виступів, під час того як Пітер Гордіно, який замінив у 1995 році Алана Уайлдера, грає складніші аранжування. Його внесок у музику Depeche Mode обмежується пропонуванням незначних ідей до пісень написаних Ґором та Ґааном.

Майже соло кар'єра

З біографії Depeche Mode відомо, що Енді Флетчер 1984 року записав сольник під назвою Toast Hawaii, назва якого походить від його улюбленої страви у студійній їдальні. Всі пісні на альбомі є каверами. До альбому також були причетні Алан Уайлдер та Мартін Ґор на фортепіано. Проект вважався відступом від серйозної студійної роботи. Коли Ґор та Уайлдер презентували альбом директору Mute Records, яким тоді був Деніел Міллер, з проханням видати його. Йому ця робота не сподобалась. Записи альбому дуже рідкісні, тому скоріше всього альбом не вийде ніколи. Голос Флетчера часто піддавався критиці, також він є єдиним з членів гурту Depeche Mode, який у ньому не співає. Хоча його спів можна побачити під час живих виступів, голос його чути рідко.

Toast Hawaii/Кар'єра діджея

У 2002 Енді Флечер започаткував свій власний музичний лейбл Toast Hawaii та підписав угоду з групою Client. Проте ця група більше не пов'язана з лейблом, що означає, що він зараз бездіяльний.

Також Флетчер успішний діджей. Спочатку більшість його діджейських виступів сталася під час туру з Client, але згодом він став грати сам на фестивалях і клубах у Європі та Південній Америці. В липні 2011 було анонсовано через сайт Depeche Mode, що Флетчер виступить у Румунії, Білорусі, Австралії, Індонезії, Філіпінах, а також Україні. Було зазначено, що він обрав ті країни, у яких Depeche Mode була рідко.

Особисте життя

Флетчер одружений на Ґроуні Маллан вже 17 років і має двох дітей — це Меґан і Джо. Має сестер Сюзан і Керен, а також брата Саймона.

Примітки

  1. Czech National Authority Database
  2. Edwards, Gavin. Playing the Angel review. Rolling Stone.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.