Жайремський гірничо-збагачувальний комбінат

Жайремський гірничо-збагачувальний комбінат, ВАТ – підприємство з видобутку та переробки барито-поліметалевих руд у Карагандинській області Казахстану.

Історія

Діє на базі Жайремського барито-поліметалічного родовища, яке відкрите в 1959 р. Комбінат працює з 1971 р.

Характеристика

Включає кар’єр і збагачувальну фабрику. Середнє співвідношення свинцю, цинку та барію у руді 1:2,4:11,1. На початку XXI ст. ВАТ «Жайремський ГЗК» є основним виробником і експортером марганцевих і баритових концентратів у Республіці Казахстан, має в своєму розпорядженні потужну мінерально-сировинну базу, розвинену промислову і соціальну інфраструктуру. Знаходиться в Жана-Аркинському районі Карагандинської області Республіки Казахстан. Центральний офіс Компанії в смт Жайрем. Найближчими великими містами є м. Караганда (за 340 км) і м. Жезказган (за 230 км). У складі Компанії два дочірніх підприємства. АТ «Жайремський ГЗК» було створене в 1994 році. Воно є правонаступником АТ «Сари-Аркаполіметалл», до складу якого раніше входив Жайремський гірничо-збагачувальний комбінат.Основу мінерально-сировинної бази Компанії складають такі великі об'єкти, як залізо-марганцеве і барит-свинцеве родовище Ушкатин-ІІІ і барит-свинцово-цинкове родовище Жайрем. З них на сьогодні розробляються запаси тільки залізо-марганцевої частини родовища Ушкатин-III, а інші знаходяться в стані тимчасової консервації внаслідок економічної недоцільності їх розробки в існуючих умовах. Діючі марганцево-залізні виробничі потужності Компанії складаються з кар'єру Ушкатин-III з парком екскаваторів, бурових верстатів, автосамоскидів вантажопідйомністю від 42 до 110 тонн і допоміжного обладнання. Компанія має також дробильно-сортувальні установки і марганцеву збагачувальну фабрику. Середньорічні обсяги випуску марганцевих концентратів у 1999-2001 рр. в 1,6 раза вище за обсяг їх виробництва в 1998 році. Починаючи з 2002 року на такому ж рівні виробництво залізного концентрату. Інтенсивно зростає випуск баритового концентрату. У 1998 році Компанія виробила товарної продукції на суму 1,6 млрд тенге, в період 1999-2001 рр. середньорічний обсяг продажу становив 5,1 млрд тенге, тобто в 3,2 раза вище, ніж в 1998 році. Інвестиції у виробництво за 1998-2000 рр. становили 22,4 млн доларів США, а в 2001 році 8,9 млн доларів США. Ці кошти були направлені головним чином на заміну і поповнення кар'єрного автопарку могутніми високопродуктивними самоскидами «Катерпіллар», придбання бурових верстатів, екскаваторів, технологічного обладнання для збагачення руд і на реконструкцію збагачувальних фабрик. Близько 6,1 млн доларів США було витрачено на наукові дослідження, концептуальні опрацювання, ТЕО і проектні роботи. Проведена повна комп'ютеризація служби управління, створені відділи АСУП, стратегії і розвитку, планування гірничих робіт, впроваджуються такі потужні програмні засоби, як Surpac, призначений для рішення задач геолого-маркшейдерського забезпечення, і система SAP R/3, що забезпечує ефективне управління матеріальними, інформаційними і фінансовими потоками. Розроблені комп'ютерні моделі родовищ, що знаходяться в сфері діяльності комбінату.

Джерела

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.