Жертва червоної корови

Жертвопринесення червоною корови - 113-я заповідь Тори (Старого Заповіту) згідно з переліком заповідей по Маймоніда. Ритуал виготовлення попелу червоною корови описаний в Біблії. Попіл спаленої жертви використовували для ритуалу очищення стародавні ізраїльтяни, які мали контакт з трупами.

Червоні корови

Біблійне джерело ритуалу

Джерело ритуалу знаходиться в 19 розділі книги «Числа» (івр. במדבר) :

«Скажіть колінам Ізраїлевим, що вони принесуть тобі червону корову без плямочки, в якій немає пороку і яка ніколи не носила ярма».

Корова забивається ритуальним способом (Шхита) і спалюється за межами поселення. У багаття додаються деревина ліванського кедра, іссоп і тканина червоного кольору, попіл що вийшов збирається в судину зі святою водою .

Для того, щоб очистити людину, яка виявилася забрудненою ритуальною нечистотою, маючи контакт з трупами (а також з могилою чи з металевою зброєю яка торкалася до мертвого тіла), на нього розбризкується вода з даної посудини помелом з ісопу на третій і сьомий дні процесу очищення.

Священик, який проводить даний ритуал, сам стає ритуально нечистим і повинен зануритися в ритуальному резервуарі для обмивання (міква) і випрати свій одяг. До настання вечора (до появи трьох зірок) він вважається нечистим.

У книзі пророка Даниїла міститься посилання на жертвоприношення червоною корови. У рядку 12:10 Господь говорить Данилу, що в останні дні «багато будуть очищені і обілені», тобто це посилання на ритуал жертвоприношення червоною корови. «Якщо ваші гріхи будуть багряними вони стануть білими як сніг» (Іс. 1:18). Ця аналогія можливо ставиться до повернення месії при кінці світу, хоча більш імовірно, що це алюзія на ритуал Судного дня (під час якого до рогам козла відпущення прив'язувалася багряно нитка, яка дивним чином біліла в знак того, що гріхи Ізраїлю прощені).

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.