Журналістика бази даних

Журналістика бази даних або структурований журналізм – принцип управління інформацією, відповідно до якого новинний контент організований навколо струкрурованих частин даних.

Вчений Вібке Лузен визначає журналістику бази даних як «надання баз даних з сирими матеріалами – статтями, фотографіями та іншим вмістом – за допомогою систем публікацій та подальшого форматування під різні пристрої.[1]

Історія і розвиток журналістики бази даних

Програміст Едріан Головатий восени 2006 року писав, що наразі журналістика баз даних є проявом маніфесту.[2] У своїй статті Головатий пояснив, що більшість матеріалів, зібраних журналістами, є "структурованою інформацією: тип інформації, яка може бути прорахованою в автоматичному режимі, за допомогою комп'ютерів".[3] За його словами, ключовою різницею між журналістикою бази даних і традиційною журналістикою є те, що остання виробляє статті як кінцевий продукт, у той час як інша оперує базами даних фактів, що постійно підтримуються і оновлюються.

У 2007 році стався стрімкий розвиток в журналістиці баз даних.

Важливість журналістики бази даних була виділена, коли the Knight Foundation нагородив проект Андріана Головатого EveryBlock,[4] який пропонує місцеві новини на рівні міського кварталу, виходячи з наявних даних, сумою, що дорівнювала $1,100,000  

Коли новинні організації, такі як Бі-бі-сі, Гардіан, Нью-Йорк Таймс і Американське Національне громадське радіо побачили такий вид журналістського контенту як дані, вони створили APIs.[5]

Таким чином, вони дозволили іншим журналістам використовувати дані, які були зібрані та структуровані. Іншими словами, вони визнали, що основа їх діяльності - це не розповідь, але збір даних та їх систематизація.

Починаючи з перших років 21-го століття деякі дослідники розширили понятійний аспект баз даних в журналістиці, зокрема і в цифровій журналістиці (cyberjournalism).[6] Концептуальний підхід розглядає бази даних як специфіку цифрової журналістики. Розширює їх зміст та ідентифікацію з певним кодом.

Відмінність від журналістики даних

Журналістика даних - це процес, в рамках якого журналісти будують сюжети, використовуючи числові дані або бази даних в якості основного матеріалу. Журналістику бази даних вирізняє організаційна структура контенту. Вона фокусує увагу на утворенні та обслуговуванні бази даних, на яких можуть бути побудовані веб, або мобільні додатки і з яких журналісти зможуть отримувати дані.

Приклади журналістики даних

Першими проектами в цій новій галузі журналістики баз даних були mySociety у Великій Британії (2004), і chicagocrime.org (2005).[7]

В 2011 році з̍явилося декілька спеціалізованих платформ:  EveryBlock, OpenCorporates, і Govtrack.us.

Зноски

  1. Loosen, Wiebke (5 серпня 2002). The Second-Level Digital Divide of the Web and Its Impact on Journalism. First Monday 7 (8). doi:10.5210/fm.v7i8.977. Процитовано 7 грудня 2017.
  2. Database journalism – a different definition of “news” and “reader”. BookBlog (амер.). 24 березня 2009. Процитовано 7 грудня 2017.
  3. A fundamental way newspaper sites need to change | Holovaty.com. www.holovaty.com (англ.). Процитовано 7 грудня 2017.
  4. Knight News Challenge - Knight Foundation. Knight Foundation. Процитовано 7 грудня 2017.
  5. aronpilhofer.com - aronpilhofer Resources and Information.. www.aronpilhofer.com (англ.). Процитовано 7 грудня 2017.
  6. Google Документи: створюйте й редагуйте документи в режимі онлайн. Безкоштовно.. docs.google.com (укр.). Процитовано 7 грудня 2017.
  7. Announcing chicagocrime.org | Holovaty.com. www.holovaty.com (англ.). Процитовано 7 грудня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.