Завод «Енергія»

Заво́д «Ене́ргія» — єдиний працюючий сміттєспалювальний завод в Україні.

Завод «Енергія»
Тип фабрика
Засновано 1987
Штаб-квартира Україна, 02121, м. Київ, вул. Колекторна, 44
Холдингова компанія КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
Код ЄДРПОУ 40538421
kte.kmda.gov.ua
завод «Енергія» на березі озера Вирлиця
на заводському подвір'ї

Історія

Будівництво Київського сміттєспалювального заводу розпочато в 1983. У грудні 1987 після закінчення пусконалагоджувальних робіт на сміттєспалювальних котлоагрегатах № 1 та № 2 було розпочато роботи з розпалювання котлоагрегатів дровами з подальшим переведенням котлоагрегатів на спалювання твердих побутових відходів.

Завод «Енергія» працює цілодобово. На сьогодні завод — екологічно безпечне підприємство, оснащене сучасними системами екологічного захисту та моніторингу шкідливих викидів у довкілля. Потужності підприємства дозволяють спалювати понад 25 % твердих побутових відходів, що утворюються в м. Києві.[1]

Фактична потужність заводу із спалювання ТВП становить 240 тисяч тон. ТВП на рік з розрахунку безперервної щорічної роботи заводу.

В 2013 розробило і розпочало виконання програми модернізації підприємства. Обсяг інвестицій у перший етап програми склав 28 млн гривень. На другому етапі, у 2015—2018 рр., Київенерго інвестує в розвиток підприємства 210 млн гривень.

Перший етап програми модернізації Київенерго відбувся в 2014. Цього року Київенерго розпочало реалізацію низки проектів, спрямованих на скорочення обсягу споживання газу та зниження газової залежності в умовах дефіциту енергоносіїв під час підготовки до проходження опалювального періоду 2014—2015. Одним з таких заходів був проект з виробництва теплової енергії за рахунок спалення твердих побутових відходів (ТПВ) на сміттєспалювальному заводі «Енергія».

Завдяки цьому проекту, частина житлового масиву Позняки вже має можливість користуватися опаленням та гарячою водою, виробленими завдяки альтернативним джерелам енергії. Завод донедавна забезпечував теплом близько десятка об'єктів, які розташовані поблизу, щороку відпускаючи 6-7 тис. Гкал тепла. Завдяки ж проекту з будівництва перетинки, відпуск тепла збільшився до 150 тис. Гкал: завод почав постачати альтернативну теплоенергію в обсягах, достатніх для забезпечення взимку опаленням мешканців 200 багатоповерхівок (близько 80 тис. квартир) та 300 будинків (близько 60 тис. квартир) гарячою водою влітку. Економія газу на виробництво теплоенергії протягом 2015 р. складе близько 30 млн м3.

В серпні 2015 розпочало другий етап модернізації заводу «Енергія», під час якого буде проведено капітальний ремонт котлоагрегату № 4 та електрофільтра із заміною поверхні нагріву, зовнішніх трубопроводів, водяного економайзера, відновленням обмурівки та теплоізоляції. Також будуть придбані грейфери для кранів шлакового відділення та твердих побутових відходів (ТПВ).

В рамках другого етапу модернізації, КИЇВЕНЕРГО до кінця 2018 здійснить капремонти всіх котлоагрегатів підприємства та встановлених на них електрофільтрів. Результатом стане збільшення обсягів утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) до 20 % (з 235 до 280 тис. т на рік), а виробництва теплоенергії — до 60 % (до 360 тис. Гкал/рік). Таким чином, завод «Енергія» зможе забезпечувати взимку опаленням та гарячою водою більш ніж 300 багатоповерхівок (120 тис. квартир), а в літній період гарячою водою — 700 (близько 280 тис. квартир).

Наступний етап модернізації — встановлення протитискової турбіни потужністю до 4 МВт — запланований на 2017—2018 роки. Турбіна дозволить підприємству щороку генерувати 14 млн кВт/г електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити потреби мешканців близько 30 столичних багатоповерхівок (1,2 тис. квартир).

Завдяки інвестиціям Київенерго в будівництво сучасної високотехнологічної системи хімічного очищення димових газів (2018 р.) завод «Енергія» за показниками атмосферних викидів відповідатиме європейським нормам, які суттєво жорсткіші вітчизняних.

7 липня 2018 року МСЗ «Енергія» завкрився на ремонт, який тривав з 15.08.2018 по 15.09.2018 року.[2]

Київ у 2020-му році побудує систему хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія». Це зменшить рівень шкідливих викидів у 5 разів. Будівництво буде складатися з декількох етапів і триватиме орієнтовно два роки. Це поліпшить екологічний фон у столиці, особливо в Дарницькому і Дніпровському районах.

У жовтні 2019 на підприємстві буде завершено заміну третього за рахунком електрофільтру. А вже в наступному році на заводі будуть замінені всі чотири електрофільтри.

На даний момент на заводі вже відремонтували котлоагрегати № 3 і № 4, бункер твердих побутових відходів, систему управління регуляторів живильної води та регуляторів розрідження чотирьох котлів, систему візуалізації та обліку теплової енергії бойлерної № 2, замінили 250 метрів трубопроводів.[3]

Відзначається, що у вересні 2021 року завод зупинив роботу до 1 жовтня у зв'язку з плановим ремонтом. Також тут повинні поставити нове обладнання для очищення димових газів в рамках модернізації.[4][5]

Реалізація вищезазначених проектів надасть можливість

  • Продовжити термін експлуатації обладнання заводу;
  • збільшити потужність спалення ТПВ;
  • зменшити викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
  • реалізовувати теплову та електричну енергію;
  • перетворити підприємство на повноцінну ТЕЦ на альтернативних джерелах енергії.

Керівництво

  • Крикун Сергій Степанович — директор
  • Галченко Олександр Володимирович — головний інженер

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.