Загальновживані торговельні марки

Коли певний виробник випускає на ринок товар, що є унікальним на цьому ринку, він стає монополістом. Така монополія призводить до того, що знак для цього товару закріплюється за цим товаром, як за класом (тобто за товаром взагалі, а не тільки цієї компанії-виробника). Наприклад джипом називають практично будь-який позашляховик, а не тільки такий, що випущений на ринок компанією Daimler Chrysler.

Зазвичай перехід торговельної марки до стану загальновживаного імені грає на руку компанії, бо її товар як клас починає асоціюватися саме з її торговельною маркою. Однак є небезпека, що реєстрацію цієї торговельної марки не можна буде продовжити, бо вона стане загальновживаною. Відповідно до законодавства України, така торговельна марка не може отримати правову охорону[1]. Однак цей процес можна обернути: наприклад, компанія Xerox викорінила слово «xerox» з англійської мови, замінивши його на слово «photocopier».

Для того, щоб попередити перехід торговельної марки до стану загальновживаної, компанія повинна, по-перше, підібрати прийнятне нове загальновживане ім'я для свого товару, по-друге, провести PR-кампанію для здійснення переходу до цього загальновживаного імені.

Список торговельних марок, що стали загальновживаними в українській мові

 Зміст:   А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я 

А

В

  • Вазелін — загальновживана торгова марка суміші мінеральної олії і твердих парафінових вуглеводнів (наукова назва петролатум).

Г

  • Гуглити: шукати в Google.

Д

  • Джип: марка позашляховика.

К

  • Ксерокс (Xerox): копіювальний апарат / назва комп'ютерної компанії.

Ф

  • Фен[2]
  • Фломастер (від назви американської компанії Flo-Master)

Примітки

  1. Дивіться статтю 6 пункт 2 закону України «Про охорону знаків для товарів і послуг»
  2. Історія винаходження фену

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.