Закон про індивідуальну трудову діяльність

19 листопада 1986 Верховна Рада СРСР прийняла Закон про індивідуальну трудову діяльність, що поклав початок розвитку малого бізнесу в рамках адміністративно-командної економіки.

Дозвіл індивідуальної трудової діяльності дозволяє на свій страх і ризик працювати «На себе». При цьому Закон не допускає приватної власності на засоби виробництва догмати марксизму обов'язково дотримуватися. Не можна наймати жодного працівника, індивідуал не може мати промислового обладнання і повинен сам трудитися за профілем — менеджмент роботою не визнається. Щоправда через деякий час після прийняття цього закону кмітливі підприємці навчаться обходити ці заборони.

Разом з законодавством про кооперацію створювалася легальна основа для швидкого збагачення. В рядах КПРС швидко викрили «ворожу сутність» горбачовських послаблень і прийнялися відкрито критикувати курс генсека. Однак більшість населення зустріло новий закон з полегшенням.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.