Замок у Голюбі

Замок у Голюбі (нім. Gollub) — чотирибаштовий тевтонський замок, зведений на рубежі тринадцятого і чотирнадцятого століть, побудований на пагорбі з видом на місто, тепер у межах міста Голюб-Добжинь (Польща).

Замок у Голюбі
Замок у Голюбі

Статус Замок
Статус спадщини культурна спадщина Польщіd
Країна  Польща
Розташування Голюб-Добжинь, Куявсько-Поморське воєводство
Архітектурний стиль Готика-ренесанс
Засновано 1293
Будівництво XIII/XIV ст.  
Сайт zamekgolub.pl
Ідентифікатори й посилання
Замок у Голюбі (Польща)

 Замок у Голюбі у Вікісховищі

Історія

План замку

Спочатку тут була дерев'яна фортеця, що охороняла стратегічну переправу через річку Дрвенца.

Річка Дрвенца є природною межею між землями Добжинського Ордену та Хелмно, розділених віками, розташованих обабіч села, а потім міста - Голуб і Добжинь. Коли в 1231 році хрестоносці взяли Хелмно, річка стала кордоном між Польщею та Тевтонським орденом.[1]

У 1305-1311 роках на місці дерев'яної фортеці побудовано замок з цегли, що використовувався як база комтура, а після закінчення тринадцятирічної війни — як місце мера Ульріх Чєрвонка.

Відновлений в 1422 році, коли добудовано дві круглі вежі зі сторони підзамку, з яких до наших днів залишилась одна. У 1616-1623 роках перебудований з подачі принцеси Анни Ваза, сестри польського короля Сигізмунда III: було додано аттик та будинок перед брамою. Зруйнований під час шведських воєн, а також в дев'ятнадцятому столітті, коли ураганні вітри в 1867 році частково знищили аттики.

Після війни відновлений і відреставрований в 1959-1967 роках, а також під час відновлювальних робіт у 2006 році. Замок відреставровано в стилі ренесансу.

У 1978 році замок був домом для однієї з перших польських історичних реконструкцій. Сьогодні тут знаходиться музей, готель і ресторан.

Цікаві факти

У замку щороку відбуваються Великі Новорічні бали, участь у яких беруть найпопулярніші поляки року. Кульмінацією балу є поява привиду Білої пані, роль якої виконує Міс Польща.[2]

Примітки

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.