Захід на посадку за приладами

Захід на посадку за приладами — захід на посадку з використанням радіонавігаційного обладнання. Найбільш поширеною в авіації радіонавігаційною системою заходу на посадку за приладами є курсо-глісадна, яка в залежності від діапазону частот поділяється на мікрохвильову систему посадки та РТ-систему метрового діапазону.

Історія

Системи посадки за приладами, засновані на радіонавігаційних принципах роботи, в найбільш розвинених країнах почали розробляти на початку 1930-х років. У США після успішних випробувань курсо-глісадної системи Адміністрація Цивільної Авіації уклала договір на її установку до 1941 року в 6 аеропортах країни. У 1945 році США використовували КГС на 9 цивільних аеродромах і 50 військових. Створена німцями в 1930-і роки КГС до 1938 року, крім самої Німеччини, продавалася по всьому світу і була встановлена, зокрема, в Данії, Швеції, Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Австралії та Англії. Японія до війни розробила оптичну систему посадки для використання на авіаносцях. У Другу світову війну подібною системою на авіаносцях володіли тільки японці.

В СРСР першою серійною КГС була система посадки СП-50 «Материк», 1950 року, до складу якої входили ретранслятор РД-1, курсовий фазовий радіомаяк КРМ-Ф, глісадний радіомаяк ГРМ-1 і маркерні радіомаяки МРМ-48. Система СП-50 була встановлена ​​в 1950-х роках на ряді аеродромів СРСР (як військових, так і цивільних), і дозволяла здійснювати посадку літаків Лі-2, Іл-12, Іл-14, Ту-4, Ту-16 при метеомінімумі 50х500 (висота нижньої межі хмар 50 м, дальність видимості на ЗПС 500 м).

Джерела

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.